صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

آشنایی با کوین ها

این روزها ارزهای دیجیتال شهرت زیادی پیدا کرده‌اند و در حجم‌های عمده خرید و فروش می‌شوند. ارزهای دیجیتال در واقع با پروتکل‌های رمزگذاری شده جهت کاهش تقلب و ممانعت از جعل و کلاهبرداری‌های ارزی تولید شده‌اند. انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارند که کوین‌ها در گروهی قرار می‌گیرند که بر روی بلاکچین خودشان ساخته شده‌اند. اغلب به عنوان واسط حتی برای پرداخت‌ها و تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. جهت آشنایی بیشتر با انواع کوین‌ها و مقایسه کوین‌ها با یکدیگر تا پایان مطلب همراه ما بمانید.

آشنایی مختصر با انواع کوین‌ها

اغلب افرادی که در حوزه بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، حتماً از کوین‌ها در سبد سرمایه‌گذاری خود دارند. در دنیای رمز ارزها به جزء ارز دیجیتال، بیت کوین که اولین ارز دیجیتال محسوب شده، رمز ارزهای بسیار زیاد دیگری تولید شده‌اند.

در حوزه ارزهای دیجیتال تنوع بالایی است که هرکدام از آنها بر اساس ویژگی‌ها و نحوه کارکرد در دسته بندی‌های خاصی قرار می گیرند. به طور کلی در دنیای ارزهای دیجیتال اسامی مانند کوین، توکن، استیبل کوین، NFT و موارد دیگر در بین کاربران شنیده می‌شود.

در این بخش جهت آشنایی مختصر با انواع کوین‌ها به ذکر برخی از مشخصات و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم:

معرفی آلت کوین

در معرفی آلت کوین باید بگوییم که تمامی رمز ارزهای بازار دیجیتال به جزء بیت کوین را شامل می‌شود. در حال حاضر آلت کوین‌ها گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب شده و در صورت داشتن دانش تحلیل به موقع و درست، می توان از خرید و فروش این ارزها سودهای خوبی به دست آورد.

آلت کوین‌ها شباهت زیادی با بیت‌کوین‌ها داشته، اما تفاوت میان آنها نیز بسیار زیاد است. در واقع آلت کوین‌ها با ایجاد تمایز از بیت کوین برای خود، بازارهای مناسبی را ایجاد کرده‌اند که با صرف انرژی و زمان لازم می‌توان معاملات خوبی انجام داد.

با توجه به ویژگی‌ها، آلت کوین‌ها انواع مختلفی دارند که شامل موارد ذیل هستند:

  • آلت کوین‌های استیبل
  • آلت کوین‌های کاربردی
  • آلت کوین‌های امنیتی
  • آلت کوین‌های بر پایه استخراج

چند گروه از آلت کوین‌های برتر در بازارهای جهانی عبارتند از:

  • اتریوم Ethereum
  • تتر Tether
  • کاردانو Cardano
  • ریپل XRP
  • ‏یونی سوآپ uniswap
  • لایت کوین Litecoin

 معرفی میم کوین

در معرفی میم کوین باید بگوییم که میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که از شوخی‌های اینترنتی الهام گرفته شده و اغلب اوقات این رمز ارزها ویژگی‌های مشابه بیت کوین داشته؛ اما گاهی از الگوریتم‌ها و قرارداد هوشمند استفاده می‌کنند.

از مهمترین دلایل محبوبیت میم کوین‌ها می‌توان به چهره های معروف مانند ایلان ماسک یا مارک کیوبن اشاره کرد که به عنوان پشتیبان این رمز ارزها هستند. در واقعیت این رمز ارزها هیچ گونه ارزشی نداشته و ورود سرمایه برای خرید این نوع از کوین‌ها به عنوان شرط بندی محسوب می‌شود و ممکن است که سودآوری هزار درصدی به دنبال داشته باشد یا به طور کامل سرمایه فرد از بین برود.

در این جا به معرفی میم کوین‌های پرطرفدار می‌پردازیم:

دوج کوین: به عنوان سردسته میم کوین‌های ارز دیجیتال محسوب شده و با یک شوخی و تصویر یک سگ لوگو سازی شده است. امروز در میان افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال، دوج کوین جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده؛ زیرا مورد توجه افراد معروفی مانند ایلان ماسک می‌باشد.

شیبا اینو: شیبا اینو به عنوان قاتل دوج کوین شناخته شده؛ زیرا با شباهت زیادی که به این ارز داشته به نسبت نسخه قبلی از ویژگی های بهتری برخوردار است.

سیف مون: در لیست کوین‌های برتر مارکت کپ قرار دارد و در گروه کوین مناسب برای هولدر قرار می گیرد.

معرفی شت کوین

با معرفی شت کوین در می‎یابیم این ارزها هیچ ارزش و قیمت خاصی ندارند و در واقع بقای این ارزها ارتباط مستقیم به مخاطبان آنها پیدا می کند. در ابتدا شت کوین‌ها به جهت کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال تولید شده‌اند؛ اما در حال حاضر برخی از این ارزها مورد توجه افراد معروف قرار گرفته و ارزش بالایی پیدا کرده‌اند.

شت کوین‌ها در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند؛ زیرا توانسته‌اند در مدت زمان کوتاه سرمایه‌گذاری‌های کلانی را برای برخی از افراد به وجود آورند. معمولاً تیم توسعه‌دهنده رمز ارزها ناشناخته بوده و در اغلب مواقع موجب پیشرفت و رشد درخشان ارز‌های جدید می‌شود.

نکته مهم این که شت کوین‌ها به هیچ عنوان هدف و برنامه خاصی را دنبال نمی‌کنند، از مهم‌ترین مزایای آن امکان افزایش قیمت ناگهانی و هولد کردن مقادیر زیاد از دارایی است.

معرفی چند شت کوین معروف:

رمزارز ، شت کوین هوگ Hoge

ارز دیجیتال هوگ برای هر معامله ای صورت می‌گیرد که جزء معروفترین پروژه‌های شت کوین بوده و آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

شت کوین شیاسی اینو  Xiasiinu

ارز شت کوین شیاسی اینو در واقع یک پروژه خیریه است که قصد دارد در اختیار بخشی از افراد جامعه با درآمد پایین قرار بگیرد.

شت کوین ونوس Venus

ونوس شباهت زیادی به اتریوم داشته و موجب شده تا کاربران انواع مختلف دارایی‌ها را در آن سرمایه‌گذاری کنند.

معرفی بیبی کوین

در معرفی بیبی کوین درمی‌یابیم که این ارزها ارتباط مستقیمی با ارزهای دیگر به عنوان والت پیدا می‌کنند. از معروف ترین بیبی کوین‌ها میتوان به رمز ارز بیبی دوج کوین اشاره کرد. به دلیل داشتن شباهت زیاد به دوج کوین به عنوان فرزند آن شمرده می‌شود. شبکه بیبی دوج به گونه‌ای تعریف شده که معاملات با سرعت بالاتری نسبت به سایر کوین‎ها انجام می‌گردد.

مقایسه انواع کوین‌ها با یکدیگر

در مقایسه انواع کوین‌ها با یکدیگر در می‌یابیم که این ارزها از لحاظ ایجاد رقابت در بازار و همچنین کارمزد تراکنش‌ها با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند.

همچنین از لحاظ نوع طراحی و تولید این ارزها و اهدافی که قرار است هر کدام از آن‌ها دنبال کنند، با یکدیگر متفاوت هستند.

در برخی از کوین‌ها امکان بازگشت سرمایه و کنترل تراکنشات وجود ندارد و در صورت اشتباه ممکن است به طور کامل سرمایه از بین برود.

بررسی بازار انواع کوین‌ها چگونه صورت می‌گیرد؟

بازار انواع کوین‌ها ثبات خوبی نداشته و دائماً دچار تغییر و تحولات است. به همین جهت افراد فعال در این حوزه باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام به معاملات خود کنند.

بررسی بازار انواع کوین‌ها سخت و زمانبر است و نیاز به تخصص به ‌صورت حرفه‌ای دارد. در واقع ارزش بازار دیجیتال با محاسبه تعداد کوین‌ها و ارزش هر کدام از آنها با کمک فرمول مارکت کپ به دست می‌آید.

افراد فعال در این حوزه با بررسی بازار و شاخص آن به شکل بهتری می‌توانند سرمایه خود را وارد بازار ارز‌های دیجیتال کنند.

جمع بندی

با توجه به انواع مختلف کوین‌ها بهتر است تا با استفاده از ابزارهای سنجش بازار، مانند مارکت کپ با تحلیل‌های مناسب، به بخش‌های مختلف این بازار ورود پیدا کنید. همچنین با شناخت کوین‌های مطرح در هر حوزه با شدت ریسک کمتری می‌توانید اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید