صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

آشنایی با میم کوین memcoin و شت کوین shitcoin

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر برای بسیاری از مردم شناخته شده هست؛ اما به دلیل وجود ارزهای متنوع در بازار کریپتوکارنسی، انتخاب بهترین ارزها جهت سرمایه‌گذاری کاری سخت و دشوار است که نیاز به دانش بالایی دارد. میم کوین و شت کوین از ارزهای قابل توجه بازار هستند که در نگاه اول برای سرمایه گذاری مناسب نیستد؛ اما با شناخت دقیق ویژگی‌های آنها پس از بررسی اندازه بازار انواع کوین‌ها می‌توان بر روی معاملات این ارزها نیز حساب کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با لیست شت کوین و همچنین لیست میم کوین‌ها در بازار بیشتر آشنا شوید.

آلت کوین چیست؟

 از آنجایی که ارزهای دیجیتال هیچ ماهیت فیزیکی ندارند و همه چیز آنها به صورت دیجیتالی بوده، دنیای دیجیتالی تأثیرات مستقیمی بر آنها می‌گذارند. پس از به وجود آمدن اولین رمز ارز دنیا یعنی بیت کوین، هر رمزی که پس از آن به وجود آمده را آلت کوین می‌نامند.

میم کوین و شت کوین چیست؟ این سوال مهمی است که برای اغلب کاربران فضای مجازی و فعال در حوزه ارز دیجیتال به وجود می آید. در ادامه به معرفی بیشتر این ارزها می‌پردازیم:

در ابتدا هدف از تولید آلت کوین‌ها رفع نیازها و انجام یک خدمت به بشر بود؛ اما برخی از آلت‌ها بدون داشتن هدف مثبتی تولید می‌شوند که به این ارزهای دیجیتال شت کوین می‌گویند.

معرفی شت کوین‌ها: در واقع از ابتدا شت کوین ها به جهت کلاهبرداری از افراد بدون معلومات در این فضا تولید می‌شدند؛ اما رفته رفته برخی از این شت کوین‌ها از ارزش‌های بیشتری برخوردار گشته‌اند.

معرفی میم کوین‌ها: میم کوین‌ها در گروه ارزهای دیجیتالی قرار می‌گیرند که هیچ ارزش خاصی ندارند و بر اساس ترند شدن تصویر آنها در دنیای مجازی معروف شده‌اند.

کوین‌ها از یکسری جوک و تصاویری که در بین کاربران فضای مجازی شناخته شده هستند، الهام گرفته و تولید می شوند و در واقع هیچ پشتوانه فنی برای آنها نیست.

بررسی بازار میم کوین و شت کوین

در هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، آشنایی با منشاء تولید میم کوین memcoin و شت کوین shitcoin اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

با بررسی بازار میم کوین و شت کوین در می‌یابیم که اغلب افراد سرمایه‌گذار در این حوزه به دنبال دریافت سودهای بیشتر هستند. اما پس از شناخت اطلاعات این رمز ارزها با هدف برگشت سرمایه، اقدام به فروش کرده و موجب کاهش قیمت این ارزها در بازار می‌شوند.

در واقع شت کوین و میم کوین در یک بازه زمانی مورد توجه قرار گرفته و با موج صعودی افزایش قیمت پیدا می‌کنند؛ اما در صورت خروج به موقع از این معاملات به عنوان یکی از راه های کسب سود و سرمایه‌گذاری محسوب می‌گردد. نکته مهم این که سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین و شت کوین برای طولانی مدت منطقی نیست؛ زیرا هیچ آینده روشنی برای آنها وجود ندارد.

معرفی لیست میم کوین و شت کوین های قابل سرمایه‌گذاری

رمز ارزها در حال حاضر به یک گزینه اصلی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند که با پیشرفت تکنولوژی، افراد زیادی از اقتصاددانان جهان نیز به این حوزه روی آورده‌اند. در بین تنوع بالای رمز ارزها با معرفی میم کوین‌ها و معرفی شت کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار تصمیمات بهتری بگیرید.

در این بخش به معرفی لیست شت کوین‌های بازار و لیست میم کوین‌های بازار با آینده درخشان می‌پردازیم:

دوج کوین Dogecoin

دوج کوین از قدیمی‌ترین توکن‎های بازار دیجیتال است که به دلیل پشتیبانی یک جامعه قدرتمند از آن، جزء با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال محسوب می‌گردد.

شیبا اینو Shiba Token

در حال حاضر جزء معروف ترین شکل ارزها بوده که در سرتاسر جهان محبوبیت چشمگیری پیدا کرده است.

سیف مون Safemoon

سیف مون از توکن‌های این بازار است که دارای یک اجتماع قدرتمند بوده و به دلیل پشتیبانی قوی، ارزش زیادی دارد.

ونوس Venus

ونوس یک توکن با شباهت اتریوم، به کاربران اجازه گذاشتن وثیقه و دریافت وام را می‌دهد.

کیک پد Kickpad

جزء آلت کوین‌های جدید بازار است و پتانسیل زیادی برای افزایش قیمت در این پروژه وجود دارد.

کیشو اینو Kisha inu

این ارز به عنوان یک ارز پایه به بازار معرفی شده و یکی از نیم کوین‌های رقیب دوج کوین شناخته می‌شود.

آکیتا اینو akita

این ارز عضو جدید خانواده میم کوین‌ها بوده و به صورت غیر متمرکز از شبکه اتریوم استفاده می‌کند.

ارز وابی Wabi

ارز وابی در واقع یک پلتفرم برای اتصال مصرف کننده‌ها و برندها است که موجب خرید و فروش راحت‌تر کالاهای اصلی می‌شود.

چگونگی محاسبه و بررسی اندازه بازار انواع کوین‌ها

اندازه بازار، میزان جذابیت و پتانسیل موفقیت در کسب و کارها را مشخص می‌کند که در هر حوزه از روش‌های گوناگون می‌توان اندازه آن را محاسبه کرد. در واقع بررسی اندازه بازار انواع کوین‌ها به فعالان بازار ارز دیجیتال کمک کرده تا دید بهتری از ریسک اندازه بازار و میزان نقدشوندگی یک ارز دیجیتال به دست آورند.

ارزش بازار کوین‌ها با محاسبه کل کوین‌های استخراج شده و قیمت هر کدام از آن‌ها بر حسب دلار یا ریال بر اساس فرمول مارکت کپ به دست می‌آید.

مخاطرات و ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

با فراگیر شدن تب استخراج و ماین کردن ارزهای دیجیتال، افراد زیادی به سمت سرمایه‌گذاری در این حوزه سوق پیدا کرده‌اند.

نداشتن مجوزهای قانونی  و اعتبار فنی در داخل و خارج از کشور و نوسانات شدیدی که رمز ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند، می‌تواند آینده مبادلات مالی و سرمایه‌گذاری بازارها را به خطر بیندازد.

به طور کلی باید گفت که مخاطرات و ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است که در اینجا به برخی از مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

از دست دادن سرمایه به یکباره

اغلب افرادی که بدون مطالعه و آموزش و صرفاً به صورت طمع کارانه برای دریافت سود بیشتر وارد بازار کریپتوکارنسی می‌شوند، نه تنها سود نکرده، بلکه بخش عمده‌ای از سرمایه را به یکباره از دست می‌دهند.

تلاطم شدید قیمت‌ها

قیمت ارزهای دیجیتال در مقایسه با بازارهای دیگر بسیار متلاطم بوده به دلیل کوچک بودن بازار و سرعت معامله در آن به ناگهان افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

خطر مسدودسازی رمز ارز ایرانیان

سرمایه‌گذاران ایرانی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعال هستند باید از طریق صرافی‌های خارجی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند که در صورت شناسایی کاربران ایرانی، به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه بلاک و مسدود می‌شود.

نبود قوانین مشخص

جدید بودن تکنولوژی ارزها و نداشتن قوانین مدون و شفاف از مهمترین خطرات جدی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌گردد.

جمع‌بندی

در این مطلب ضمن آشنایی با برخی از شت کوین و میم کوین‌ها، دریافتیم که آینده این ارزها وابسته به افراد و سرمایه‌گذاران آنها است. به همین سبب مخاطرات و ریسک‌های بازار این ارزهای دیجیتال ، بسیار زیاد می‌باشد که در صورت تمایل ورود به این بازارها باید به کسب اطلاعات بیشتر به صورت تخصصی پرداخته و سپس در این حوزه سرمایه‌گذاری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید