صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

آشنایی با ارز دیجیتال filecoin

Filecoin (FIL) چیست؟

Filecoin یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که به هر کسی اجازه می دهد فضای ذخیره سازی را اجاره کند. به این ترتیب، هر کسی می تواند فضای ذخیره سازی را در شبکه خریداری کند. به جای اعتماد به تنها یک شرکت با وجود داده های مهم، می توان آن را تقسیم کرد و در رایانه های مختلف در سراسر جهان ذخیره کرد.

آشنایی با ارز دیجیتال filecoin

تاریخ راه‌اندازی شبکه اصلی  filecoin برای اولین بار در سال 2014 به عنوان یک لایه تشویقی برای سیستم فایل بین سیاره­ای (IPFS)، یک شبکه ذخیره­سازی همتا به همتا شروع شده­است. ارز دیجیتال فایل کوین یک شبکه همتا به همتا است که فایل‌ها را با انگیزه‌های اقتصادی داخلی ذخیره می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فایل‌ها به طور قابل اعتماد در طول زمان ذخیره می‌شوند. filecoin  یک سیستم پرداخت دیجیتال منبع باز، رمزنگاری عمومی و در نظر گرفته شده برای ذخیره سازی دیجیتال مشارکتی مبتنی بر بلاک چین و روش بازیابی داده است. ارز دیجیتال فایل کوین به کاربران اجازه می­دهد فضای هارد دیسک بلااستفاده را اجاره کنند. مکانیزم بلاک چین برای ثبت معاملات استفاده می شود. به گفته نویسندگان، آینده ارز فایل کوین خوب است چون این یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز بوده که هدف آن ذخیره مهم ترین اطلاعات بشریت می باشد.

 filecoin یک پروتکل باز است و توسط یک بلاک چین پشتیبانی می شود که تعهدات انجام شده توسط شرکت کنندگان شبکه را با تراکنش های انجام شده با استفاده از FIL، ارز اصلی بلاک چین، ثبت می­کند. بلاک چین بر اساس اثبات تکرار و اثبات فضازمان است.

ماینرهای ذخیره‌سازی رایانه‌هایی هستند که مسئول ذخیره‌سازی فایل‌ها و بررسی اینکه که فایل‌ها به‌درستی ذخیره شده اند را به عهده دارند. هر کسی که می خواهد فایل های خود را ذخیره کند یا برای ذخیره فایل های کاربران دیگر پول دریافت کند، می تواند به ارز دیجیتال فایل کوین بپیوندد. فضای ذخیره سازی موجود و قیمت آن ذخیره سازی توسط هیچ شرکتی کنترل نمی شود. در عوض، filecoin بازارهای باز را برای ذخیره و بازیابی فایل‌هایی که هر کسی می‌تواند در آن شرکت کند، تسهیل می‌کند. فایل کوین شامل یک بلاک چین و ارز دیجیتال بومی است. بلاک‌چین فایل‌کوین، تراکنش‌های ارسال و دریافت ارز دیجیتال filecoin را به همراه مدارک استخراج‌کننده‌های ذخیره‌سازی مبنی بر اینکه فایل‌های خود را به درستی ذخیره می‌کنند.

برخلاف متدولوژی ذخیره سازی متمرکز، filecoin قصد دارد داده ها را به صورت غیرمتمرکز ذخیره کند، که در برابر مشکلاتی که در ذخیره سازی متمرکز رخ ​​می دهد مقاوم است. به دلیل ماهیت غیرمتمرکز ارز دیجیتال filecoin ، از یکپارچگی مکان داده ها محافظت می کند و به راحتی قابل بازیابی بوده و سانسور آن دشوار است. همچنین به افراد در شبکه خود اجازه می دهد تا حافظان داده هایی باشند که ذخیره می کنند.

ارز دیجیتال فایل کوین برای کاربران

filecoin به کاربران امکان می دهد فایل های خود را با قیمت های فوق رقابتی ذخیره و بررسی کنند  و از قیمت فایل کوین آگاهی پیدا نمایند.

کاربران می توانند با انتخاب استخراج کننده‌ای که پیشنهاد ذخیره سازی برای نیازهای آن­ها مناسب­تر است، مبادله ترجیحی خود را بین هزینه، افزونگی و سرعت، انتخاب کنند. برنامه‌هایی که برای ارز دیجیتال filecoin پیاده‌سازی می­شود می‌تواند با هر ماینر در شبکه مذاکره کند. برخلاف سیستم های ذخیره سازی متمرکز، نیازی به پیاده سازی API متفاوت برای هر ارائه دهنده نیست. در هر زمانی، کاربران می توانند با مشاهده شواهد موجود در بلاک چین فایل کوین بررسی کنند که فایل های آنها به درستی ذخیره شده است.

WEB3 حرکتی در توسعه نرم افزار است که برنامه های کاربردی متمرکز را به پروتکل های غیرمتمرکز تبدیل می کند. به جای داشتن یک نقطه کنترل واحد، برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی معماری WEB3  می توانند واسطه ها را حذف کنند و خطر سانسور شرکت های بزرگ و آسیب پذیری سرویس­ها در برابر حملات انکار سرویس را کاهش دهند WEB3 .یک زیرساخت غیرقابل اعتماد است که به کاربران اجازه می دهد تا مالکیت و کنترل مجدد داده های خود را داشته باشند.

شبکه ارز دیجیتال filecoin

شبکه filecoin یک شبکه توزیع شده و همتا به همتا است که توسط همتایان ارز دیجیتال فایل کوین که به روش های مختلف مشارکت می کنند، تشکیل شده است. همتایان از طریق کانال‌های امنی که از آن برای توزیع اطلاعات در شبکه استفاده می‌کنند (شایعه‌پردازی)، برای انتقال داده‌ها بین خود و کشف سایر همتایان، ارتباط بصورت گروهی برقرار می‌کنند که در آن اطلاعاتی مانند بلوک‌ها و پیام‌ها به سرعت جریان می‌یابند، حتی زمانی که هزاران همسالان شرکت می نمایند.

بنیانگذار filecoin چه کسی است؟

ارز دیجیتال فایل کوین توسط bent، که همچنین سیستم فایل بین سیاره ای را ایجاد کرد، تأسیس شد. بنت دانشمند کامپیوتر آمریکایی بوده که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است.

چه چیزی filecoin را منحصر به فرد می کند؟

هدف filecoin ذخیره سازی داده ها به صورت غیرمتمرکز است. برخلاف شرکت‌های ذخیره‌سازی ابری مانند Amazon web و … که مستعد مشکلات تمرکز هستند، filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده‌ها استفاده می‌کند و آن را به راحتی قابل بازیابی و سانسور کردن سخت می‌ نماید.

سیستم‌های ذخیره‌سازی غیرمتمرکز مانند ارز دیجیتال filecoin به افراد اجازه می‌دهند تا حافظ داده‌های خود باشند و همچنین تحلیل نمودار ارز دیجیتال را برای مردم در سراسر جهان آسان­تر می‌سازد. از آنجایی که شرکت در شبکه filecoin از طریق استخراج و ذخیره‌سازی به طور مستقیم با کسب جوایز بلوک بیشتر مرتبط است، filecoin شرکت کنندگان را تشویق می‌کند تا صادقانه عمل کنند و تا حد امکان داده ها را ذخیره نمایند.

شبکه filecoin چگونه ایمن است؟

فایل کوین از طریق اثبات تکرار و اثبات فضازمان ایمن می­شود. در شبکه filecoin، گره‌هایی که به عنوان ماینرهای بازیابی نیز شناخته شده­اند، در رقابت هستند تا با سرعت هرچه بیشتر به مشتریان خدمات ارائه دهند.

گره‌های ماینر ذخیره‌سازی دائماً برای قراردادهایی با هم رقابت می‌کنند تا ذخیره‌سازی را برای مشتریان در مدت زمان مشخصی فراهم کنند. هنگامی که یک ماینر ذخیره‌سازی و مشتری آنها بر سر یک معامله به توافق می‌رسند، استخراج کننده ذخیره‌سازی داده‌های مشتری را در یک بخش نگه می‌دارد و آن را مهر و موم می‌کند تا یک کپی منحصر به فرد از داده‌های آن بخش ایجاد کند. ماینرهای ذخیره‌سازی توسط مشتریان به عنوان کارمزد معامله با ارز دیجیتال filecoin پاداش می‌گیرند و این ماینرها همچنین می‌توانند بلاک‌ها را استخراج کرده و پاداش بلاک دریافت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید