صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

ربات تریدر چگونه کار می کند؟

معامله گر ارز دیجیتال باید با تمامی نکات مرتبط با این حرفه آشنایی کامل داشته باشد. ربات معامله‌گر یک اصطلاح محاوره‌ای برای معاملات الگوریتمی بر اساس مجموعه‌ای از سیگنال‌های بازار دیجیتالی است که به تعیین خرید یا فروش یک جفت ارز در یک زمان معین کمک می‌کند. این سیستم‌ها اغلب کاملاً خودکار هستند و با کارگزاران آنلاین یا پلتفرم‌های مبادله ای یکپارچه می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد ربات تریدر بدست آورید.

همه چیز در مورد ربات تریدر

ربات تریدر برنامه‌های نرم افزاری خودکاری هستند که برای تولید سیگنال‌های معاملاتی در بازارهای FX استفاده می‌شوند. ربات‌های ارز دیجیتالی برای حذف عنصر روانی تجارت طراحی شده‌اند که می‌تواند مضر باشد. در حالی‌که ربات‌های معامله‌گر ارز دیجیتال چشم انداز سود را تبلیغ می‌کنند، نکته قابل توجه این است که آن‌ها در توانایی‌های خود محدود هستند و بی‌اشتباه نیستند.  

عملکرد ربات تریدر

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر

بیشتر این ربات‌ها با متاتریدر ساخته شده‌اند و از زبان برنامه‌نویسی MQL استفاده می‌کنند که به معامله‌ گر ارز دیجیتال اجازه می‌دهد سیگنال‌های معاملاتی تولید کنند یا سفارش دهند و معاملات را مدیریت کنند. ربات‌های فارکس (FX) برای حذف عنصر روانی معاملات طراحی شده‌اند که می‌تواند مضر باشد.

اغلب اوقات، شرکت‌ها یک شبه شروع به فروش سیستم‌های معاملاتی با ضمانت بازگشت پول می‌کنند،  به طوری که چند هفته بعد ناپدید می شوند. آنها ممکن است معاملات موفق را به‌عنوان محتمل‌ترین نتیجه برای یک معامله انتخاب کنند یا از منحنی برازش برای ایجاد نتایج عالی در هنگام آزمایش مجدد یک سیستم استفاده کنند، اما اینها سیستم‌های قانونی برای ارزیابی ریسک و فرصت نیستند.

انتقاد دیگر از ربات های معامله‌گر ارز دیجیتال این است که آن‌ها در کوتاه مدت سود ایجاد می‌کنند اما عملکرد آن‌ها در بلند مدت متفاوت است. این در درجه اول به این دلیل است که آن‌ها خودکار هستند تا در محدوده خاصی حرکت خود را ادامه دهند و روندها را دنبال کنند. در نتیجه، یک حرکت ناگهانی قیمت می‌تواند سود حاصله را در کوتاه‌مدت از بین ببرد.

چیزی به نام “جام مقدس” برای سیستم های معاملاتی وجود ندارد، زیرا اگر کسی یک سیستم پول سازی را ایجاد کند که بدون شکست باشد، نمی‌خواهد آن را با عموم به اشتراک بگذارد. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران نهادی و صندوق‌های تامینی، برنامه‌های معاملاتی جعبه سیاه خود را زیر قفل نگه می‌دارند.

توسعه ربات معامله‌ گر ارز دیجیتال

معامله‌گران فارکس ممکن است بخواهند به جای ریسک کردن روی ربات های معامله گر فارکس شخص ثالث، سیستم های معاملاتی خودکار خود را توسعه دهند. بهترین راه برای شروع، باز کردن یک حساب آزمایشی با یک کارگزار معاملات فارکس است که از متاتریدر پشتیبانی می‌کند و سپس شروع به آزمایش با توسعه اسکریپت های MQL می کند. پس از توسعه سیستمی که در هنگام بک تست عملکرد خوبی داشته باشد، معامله‌گران باید این برنامه را برای معاملات کاغذی اعمال کنند تا کارایی سیستم را در محیط های زنده آزمایش کنند. برنامه های ناموفق را می توان بهینه سازی کرد، در حالی‌که برنامه‌های موفق را می توان با مقادیر فزاینده ای سرمایه واقعی افزایش داد.

به‌طور کلی، بسیاری از معامله گران تلاش می‌کنند تا سیستم های معاملاتی خودکار را بر اساس قوانین تجاری فنی موجود خود توسعه دهند. برخی از این سیستم ها موفق تر از سایرین هستند. یک مثال ممکن است معامله‌گری باشد که مراقب شکست‌ها است و استراتژی خاصی برای تعیین نقطه توقف ضرر و سود (T/P) دارد. این قوانین را می‌توان به راحتی تغییر داد تا به‌جای اجرای دستی، به صورت خودکار عمل کنند. معامله‌گران باید این سیستم ها را زیر نظر داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که مطابق انتظار کار می‌کنند و در صورت لزوم تنظیمات را انجام دهند.

خیلی چیزها از زمان ظهور تکنولوژی تغییر کرده‌است. اکنون ما پلتفرم های معاملاتی و معاملات فارکس خودکار داریم، اما در بازار فارکس چیزی به نام بازار ثابت وجود ندارد. مشکل این است که ربات فارکس و تفکر از قبل سیم‌کشی شده شرایط در حال تغییر بازار را جبران نمی‌کنند. با این‌حال، کارایی واقعی یک ربات فارکس فعال کاملاً غیر قابل توجه است. ربات فارکس خود را برای استفاده از میکرو لات ها (0.01، 0.02، و غیره) پیکربندی کنید، و در مسیر خود به سمت پیپ های واقعی خواهید بود. 

معامله گر ارز دیجیتال

کسب درآمد به واسطه ربات فارکس

هرکسی که می‌خواهد سودآوری سیستم معاملاتی خود را به حداکثر برساند، معامله‌گران FX می‌خواهند از ربات‌ها استفاده کنند، زیرا امیدوار هستند به راحتی از بازار فارکس درآمد کسب خواهند کرد، بدون اینکه نیازی به اختصاص زمان شخصی زیادی به آن داشته باشند یا کاری را به صورت دستی انجام دهند. شما در این حالت به بودجه کافی در حساب فارکس خود نیاز دارید تا حداقل سه معامله فارکس با فضای کافی برای برداشت باز شود.

تجارت را یاد بگیرید!

با فشار دادن یک دکمه، ربات فارکس به طور مداوم اجرا می‌شود و معاملات را با الگوریتم های ریاضی اعمال شده در تاریخچه قیمت های گذشته سیگنال می‌دهد. برخی از پیچیده‌ترین ربات‌های فارکس موجود در حال حاضر کنترل کامل کل فرآیند معاملات را در اختیار خواهند داشت، درست از تحلیل بازار گرفته تا خروج از یک موقعیت و تضمین می‌کند که شما از اقدامات قیمت ارز در 24/7 سود می‌برید.

این 3 ربات فارکس ممتاز را برای تجارت خودکار در روز با نرخ موفقیت 89٪، خدمات پیام‌رسانی زنده، شفاف SL و TL ارائه می‌کند. من یک راهنمای گام به گام برای دریافت حداکثر بازده از سیستم معاملاتی الگوریتمی به شما ارائه خواهم کرد. فارکس گامپ EA این است که به جای صرف وقت و سرمایه خود برای مواردی مانند روبات های نرم افزار تجارت خودکار FX، شاید بهتر باشد زمانی را به یادگیری یک سیستم معاملاتی خوب اختصاص دهید. یک سیستم معاملاتی کاملاً خودکار بازار را برای فرصت‌های معاملاتی اسکن می‌کند و معاملات را به‌صورت الکترونیکی از طرف کاربر خود بر اساس مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعیین‌شده انجام می‌دهد.

ربات تریدر فارکس یک برنامه کامپیوتری مبتنی بر مجموعه ای از سیگنال های معاملاتی فارکس است که به تعیین خرید یا فروش یک جفت ارز در یک زمان معین کمک می‌کند.

قوانین تجارت به‌راحتی قابل آزمایش مجدد هستند

بک تست شامل اعمال قوانین معاملاتی بر روی داده‌های تاریخی بازار به منظور تعیین اینکه آیا آن‌ها قابل دوام هستند یا خیر انجام می شود. در الگوریتم کار استراتژی معاملاتی که ما اختراع کردیم و اندیکاتورهای ویژه فارکس گنجانده شده‌است! Big Breakout EA استفاده از یک سیستم کاملاً خودکار بخش اعظمی از کار را از معاملات می‌گیرد و شما را برای انجام کارهای دیگر آزاد می‌گذارد، اگر زمان زیادی برای اختصاص دادن به معاملات فارکس ندارید، یا اگر به سختی می‌توانید به یک استراتژی معاملاتی پایبند باشید. پس یک سیستم کاملاً خودکار ممکن است گزینه خوبی باشد.

ربات معامله گر

الگوریتم‌های استاندارد با درجه‌های مختلف پیچیدگی را می‌توان از اینترنت دانلود کرد، اگرچه معامله‌گران با تجربه ممکن است ترجیح دهند الگوریتم‌های خود را با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی استاندارد مانند MQL توسعه دهند. یک مشاور متخصص حرفه‌ای که معاملات بزرگ فارکس را به طور خودکار پیدا می‌کند. به دنبال ربات فارکس هستید؟

عملکرد ربات تریدر

یک ربات تریدر خودکار فارکس می‌تواند حرکات را بسیار کارآمدتر از یک انسان اعمال کند و در هنگام تصمیم گیری معاملاتی تحت فشار احساسات انسانی قرار نمی‌گیرند. زیرا احساسات همان موضوعی هستند که سبب شکست در معاملات می شوند. معاملات ارز دیجیتال در گروی احساسات نتیجه خوبی نخواهند داشت.

اگر معامله‌گر ارز دیجیتال در بازار فارکس هستید، احتمالاً در مقطعی تصمیم خواهید گرفت که استراتژی معاملاتی خود را تا حدی انجام هید، چه از طریق استفاده از یک ربات تجاری فارکس یا EA، یا با ایجاد یک استراتژی معاملاتی خودکار برای خود این کار صورت می گیرد. در حال حاضر بسیاری از روبات‌های فارکس به صورت رایگان و برای خرید در دسترس هستند و بسیاری از کارگزاران مشتاق به کمک به شما در تجارت با استفاده از آنها هستند. این می‌تواند یک ربات فارکس غیرمجاز با قوانین معاملاتی داخلی خود باشد، یا می‌تواند سیستمی باشد که معامله‌گر برای پیروی از استراتژی معاملاتی شخصی خود طراحی کرده‌است.

استراتژی ربات فارکس کارآمد

بنابراین بهترین شرط شما برای یافتن یک ربات فارکس کارآمد این است که بازخورد ارائه شده توسط کاربران واقعی را بررسی کنید. معاملات خودکار فارکس از ابزاری به نام ربات فارکس استفاده می کند. ربات فارکس (معروف به “مشاور متخصص”) نرم افزاری است که یک استراتژی را برای شما معامله می‌کند.

در حالی‌که ربات معامله‌گر فارکس رایگان است، کارگزاران سرمایه گذاری گزینه‌های باینری که برای کار با آنها انتخاب کرده‌اند، برای فعال کردن ربات، به مبلغ اولیه سپرده 250 دلاری نیاز دارند. ON Myfxbook یک سیستم تأیید خودکار حرفه ای است که عملکرد معاملات RoFx را ردیابی می‌کند و معاملات در زمان واقعی و نتایج تأیید شده را نشان می‌دهد.

با یک سیستم معاملاتی خودکار فارکس، سفارشات به صورت خودکار اجرا می‌شوند، مشروط بر اینکه تعدادی از الزامات برآورده شده باشند. بهترین رویکرد این است که جهان قابل توجهی از روبات های فارکس و مشاوران متخصص موجود در بازار را فیلتر کنید. به همین دلیل، معاملات خودکار فارکس به عنوان معاملات الگوریتمی نیز شناخته می‌شود.

الگوریتم ربات می‌تواند بر اساس پارامترهای از پیش تعیین شده یا استراتژی های معاملاتی باشد و به ربات دستور داده شود که به صورت خودکار از طرف معامله‌گر معامله کند یا به معامله‌گران این امکان را بدهد که به صورت دستی وارد معامله شوند. روبات‌های فارکس که به عنوان مشاوران متخصص شناخته می‌شوند، برنامه‌های معاملاتی هستند که به معامله‌گران فارکس در مدیریت معاملات خود کمک می‌کنند. امروزه، معامله‌گر روباتی در حال حاضر به سرمایه‌گذاران گزینه‌های باینری کمک می‌کند تا به دقت قابل ستایش دست‌یابند و جریانی پیوسته از سود تولید کنند، تا 125% + بر روی مبالغ سرمایه‌گذاری شده بسته به معامله‌گر ربات ترجیحی.

معاملات خودکار فارکس

بهترین راه برای برقراری ارتباط، ارسال یک بحث در پرسش و پاسخ دوره ای است که در حال گذراندن آن هستید. در نتیجه، گذشته تأثیر کمی بر آینده در بازار در حال تغییر دارد. بیشتر ربات‌های معاملات خودکار فارکس از شاخص‌های فنی برای کمک به یافتن فرصت‌های معاملاتی سودآور در فارکس استفاده می‌کنند، اگرچه روبات‌های مختلف از استراتژی‌های معاملاتی متفاوتی استفاده می‌کنند. ربات‌های معاملات خودکار فارکس، نرم‌افزاری هستند که می‌توانید از آن برای خودکارسازی معاملات خود در کنار پلتفرم اصلی معاملات استفاده کنید.

سپس سیگنال‌های معاملاتی را با قیمت‌های ورودی، دستورات توقف ضرر و اهداف سود برای کاربر ارسال می‌کند و این به معامله‌گر بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا بر اساس آنها عمل کند و سپس معامله را به صورت دستی وارد کند. به طور کلی، ربات‌های GPS فارکس کاربر پسند هستند و دسترسی آسان به پشتیبانی خوب مشتری را فراهم می‌کنند.

به‌طورکلی، بسیاری از معامله‌گران تلاش می‌کنند تا سیستم‌های معاملاتی خودکار را بر اساس قوانین تجاری فنی موجود خود توسعه دهند. آن‌ها به مشتریان خود نشان می‌دهند که زمان مناسبی برای انجام اقدامات خرید و فروش جفت ارزهای اصلی در بازار فارکس است، بر اساس تجزیه و تحلیل ربات های نرم افزار Itic استراتژی های معاملاتی متعددی دارند.

برخی از ربات‌هایی که به عنوان بهترین ربات‌های معاملاتی فارکس معرفی می‌شوند، می‌توانند در یک روند مثبت سود کسب کنند، اگرچه ممکن است در بازار متلاطم FX ضرر کنند، بنابراین کشف یک روند عالی برای دنبال کردن یک کار ضروری است.

معاملات خودکار فارکس

مزیت استفاه از بهترین ربات تریدر فارکس

 • سرعت اجرای سفارش
 • تعداد ارزهای معامله شده
 • امنیت و قابلیت اطمینان
 • ابزارهای مدیریت ریسک
 • دقت معامله و نرخ برد
 • هزینه های اشتراک و کمیسیون
 • تخصص تیم توسعه

چرا معامله گران از ربات تریدر فارکس استفاده می‌کنند؟

هدف اصلی FX Robots و Expert Advisors این است که معامله‌گر را به طور خودکار و بدون دخالت معامله‌گر در بازار فارکس کار کند. به عبارت دیگر، ربات یا Expert Advisor معاملات را بدون اینکه معامله‌گر مجبور باشد پشت کامپیوتر بنشیند یا به صورت دستی انجام دهد، معاملات را آغاز و آن را انجام می دهد.
ربات‌های فارکس می‌توانند در یافتن نقاط ورود و خروج بهینه برای معاملات، محاسبه اندازه موقعیت ایده‌آل و اجرای تراکنش‌ها بر اساس قوانین موجود در یک برنامه معاملاتی از پیش تعیین‌شده مؤثر باشند.

بسته به سطح ریسکی که معامله‌گر مایل به قبول آن است، اکثر ربات‌های معامله گر فارکس می‌توانند با توجه به مجموعه‌ای از پارامترها و سیگنال‌هایی که توسط معامله‌گر بر اساس یک یا چند شاخص فنی و سطوح نرخ ارز به‌دست‌آمده در بازار فارکس تعیین می‌شوند، موقعیتی را آغاز کنند.

کدام ربات فارکس بهترین است؟

مسلماً چیزی به نام بهترین ربات فارکس وجود ندارد. در واقع، برای اینکه بفهمید کدام مشاور متخصص برای استفاده شما بهترین است، باید تعدادی از آنها را تحت شرایط شبیه سازی شده معاملات فارکس امتحان کنید. رباتی که برای شما خوب کار می‌کند ممکن است برای معامله گر دیگری خوب کار نکند – شاید بر اساس تنظیمات اعمال شده‌است. اگر یک ربات برای شما کار نمی‌کند، به این معنی نیست که بد است و دیگران باید آن را دور بیندازند. شاید اگر معامله‌گر دیگری آن را به درستی تنظیم کند، برخلاف انتظار شما می تواند برای او خوب عمل کند.

علت عملکرد نامناسب ربات فارکس چیست؟

معمولاً اکثر ربات‌های فارکس  به طور مناسب کار می‌کنند و می‌توانند سود ثابتی ایجاد کنند. با این حال، اگر یک ربات فارکس به خوبی کار نمی کنند، ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • استراتژی های ضعیف برنامه ریزی شده توسط یک برنامه نویس بی‌تجربه
 • استفاده از سازندگان ناکارآمد EA که قادر به ایجاد ربات های سودآور نیستند
 • عدم موفقیت در آزمایش کامل عملکرد EA در شرایط معاملاتی آزمایشی
 • اعمال نادرست تنظیمات EA
 • اتصال ضعیف به اینترنت در طول عملیات تجارت ربات فارکس

بنابراین، هنگام ایجاد یا خرید EA باید توجه بیشتری داشته باشید. در غیر این صورت، شما فقط می توانید از یک دستگاه پول خوار استفاده کنید. درحال‌حاضر، اینترنت مملو از انواع ربات‌هایی است که نوید بازگشت سریع به معامله‌گران را می‌دهند. با این‌حال، حقیقت در مورد این EA های تبلیغاتی پر زرق و برق این است که اکثر آنها کار نمی‌کنند و نمی‌توانند سود بازار را ایجاد کنند.

منابع

 • Forexrobotacadem
 • https://found.ee/
 • https://www.investopedia.com/
ممکن است شما دوست داشته باشید