صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

ارز دیجیتال فری کوین چیست؟

این روزها ارز دیجیتال‌ به نوعی جایگاه بسیار خوبی در میان مردم پیدا کرده‌ و هر سرمایه گذاری سعی دارد بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری خریداری کند. ارز دیجیتال فری‌ کوین یکی از آن دسته از ارزهای کم‌ریسک و مناسب در دنیای کریپتوکارنسی است.  

ارز دیجیتال فری کوین چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، جهان امروز دنیایی تحت سلطه ارزهای دیجیتال است و هر بار ارزهای جدیدی برای سرمایه‌گذاری در این بازار جهانی پا به عرصه می‌گذارند. معمولا ارز های دیجیتال مختلف با اهداف متفاوتی شکل می‌گیرند. در حقیقت ارزهای دیجیتال به وجود می‌آیند تا خدمت‌های قبل تر از خود را بهتر و کارآمدتر کرده یا اینکه خدمتی جدید را به جامعه سرمایه گذاری و بازار ارزهای دیجیتال عرضه کنند. در این میان، نوعی ارز دیجیتال طراحی و عرضه شده است که هدف آن این است تا به همه افراد فارغ از جنسیت، ملیت و کشور محل سکونت، امکان ورود به بازار ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی را بدهد. ارز دیجیتال فری‌ کوین ( FREE) یکی از ارزهای دیجیتال نوین در دنیای کریپتوکارنسی است که هدف آن این است که با ارائه قیمت ارزان و تعداد بالایی از توکن‌های خود، راه را برای همه کسانی که قصد ورود به دنیای ارز دیجیتال دارند، باز کند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد ارز دیجیتال فری‌کوین‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال فری کوین

بنیان گذاران فری کوین

آرتیوم ژوراولو (Artyom Zhuravlev) کسی است که به عنوان عضو فنی تیم و مدیر فنی پروژه فعالیت می‌کند و سایر اعضای تیم فعالیت خود را به عنوان مشاور و بازاریاب اینترنتی پروژه دنبال می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرتیوم ژوراولو در حساب خود به این پروژه ارز دیجیتال هیچ اشاره ای نکرده است.

تاریخچه فری کوین

حدود چهار سال از اولین باری که این ارز دیجیتال در صرافی‌ها عرضه شد می‌گذرد و طی این چهار سال، فری کوین دچار نوسانات بسیار شدیدی شده است. در تاریخ 8 اکتبر 2018 فری کوین با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۱۱ دلار در صرافی‌ها عرضه شد و این قیمت تا تاریخ 16 اکتبر 2018 ادامه داشت. پس از 16 اکتبر، قیمت فری کوین وارد سیر صعودی شده و تا قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۷ دلار افزایش داشت. تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۸ این روند ادامه داشته و قیمت به ۰.۰۰۰۰۱۹۴ رسید. پس از 7 نوامبر، قیمت فری کوین با افت مواجه شده و در تاریخ 1 دسامبر 2018 به قیمت ۰.۰۰۰۰۱۴ رسید.
پس از آن در تاریخ 1 ژانویه 2019 قیمت این ارز رشد داشته و به ۰.۰۰۰۰۰۳۳ رسید.

به مدت دو سال قیمت فری‌کوین در همین محدوده باقی ماند و تغییر چشم گیری در آن ایجاد نشد تا اینکه در سال 2021 شاهد رشد خوبی در قیمت این ارز بوده‌ایم. قیمت این ارز در تاریخ 16 آوریل 2021 به اوج خود یعنی  ۰.۰۰۰۰۲۵۸۷ رسید. اما متاسفانه پس از 16 آوریل، روند قیمتی این ارز دچار سیر نزولی و افت شد. در حال حاضر به طور تقریبی این ارز با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۴۵۸ دلار در صرافی ها معامله می شود.

خصوصیات ارز دیجیتال فری‌کوین

 1. رتبه این ارز دیجیتال از نظر بزرگی سهام 966 بوده و بازاری با ارزش تقریبی 14.03 میلیون دلار را دارد.
 2. فری کوین حدود ۰۰۰۶ درصد از کل بازار به خود اختصاص داده است.
 3. این ارز قابل استخراج نیست.
 4. حدود تریلیون واحد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) توکن FREE وجود دارد.
 5. همان طور که گفتیم از هدف های این ارز دیجیتال این بوده که تمام مردمی که از سراسر جهان قصد ورود به بازار ارز دیجیتال را دارند بتوانند با قیمت کم ارز فری کوین را خریداری کرده و وارد این بازار شوند.
 6. به ازای هر نفر روی کره زمین حدود ۱۲۸۰ توکن FREE وجود دارد. بر اساس هدفی که این ارز دیجیتال دارد، تیم پروژه فری‌کوین معتقدند که 98 درصد از مردم روی زمین باید درباره ارزهای دیجیتال اطلاعات کافی را داشته باشند.
 7. همان‌طور که در دو مورد قبلی گفتیم؛ هدف از این پروژه این است که اکثر مردم در سراسر دنیا با دنیای ارز دیجیتال و نحوه کار با آن آشنا شوند.
 8. ارز دیجیتال فری‌کوین یک ارز چند زنجیره ای به حساب می‌آید و بر روی بلاک چین‌‌های اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین اجرا می‌شود.
 9. برخی از کارشناسان بر این باورند که فری کوین در آینده می‌تواند رقیب جدی برای تتر باشد.

خصوصیات ارز دیجیتال فری‌کوین

مزایای ارز دیجیتال فری‌کوین

هر پروژه ارزی برای اینکه خدمتی به بشریت بکند طراحی و عرضه می‌شود. هر ارز دیجیتالی مزایای منحصر به فرد خود را داراست که در این بخش به مزایای ارز دیجیتال فری کوین خواهیم پرداخت.

 • بر اساس ادعایی که تیم پروژه ارز دیجیتال فری‌کوین دارد، این ارز درصد ریسک پایین تری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارد. به همین دلیل هم برای کسانی که تازه می‌خواهند وارد بازار ارز دیجیتال شوند و در این مسیر مبتدی هستند، ارز فری کوین به دلیل ارزان بودن و همچنین تعداد بالایی که دارد، بهترین گزینه برای شروع است.
 • از آن جا که این ارز قیمت بسیار پایینی دارد، حتی با حذف شدن حتی یکی از صفرها هم میزان دارایی فرد رشد چشم گیری را خواهد داشت.
 • همان طور که گفتیم، هدف پروژه فری این بوده که تمامی افراد از سراسر دنیا بتوانند وارد دنیای ارز دیجیتال شوند؛ بنابراین حتی اگر سرمایه کمی هم داشته باشید می توانید به کمک توکن‌های فری‌کوین فعالیت خود را در بازار ارز دیجیتال آغاز کنید.
 • این توکن‌ها، کیف پول‌های مطرح و مشهوری را برای حمایت از خود دارند.
 • از دیگر نکات مثبت این پروژه می‌توان به Multi blockchain آن اشاره کرد.

معایب ارز دیجیتال فری کوین

تمامی ارزهای دیجیتال، فارغ از نکات مثبتی که دارند و خدمتی که به جامعه عرضه می‌کنند؛ معایبی را هم با خود دارند که در این بخش به بیان این معایب خواهیم پرداخت.

 • تیم این پروژه برای شناساندن و معرفی خود در توییتر بسیار فعالیت کرده‌اند اما اغلب توییت‌های منتشر شده در مورد این ارز دیجیتال مواردی از قبیل «نگران قیمت این ارز دیجیتال نباشید» و «پروژه رشد خواهد کرد» است و توضیح دقیق و کاملی از ویژگی‌های فنی این ارز دیجیتال ارائه نشده است. بنابراین کاربران نمی‌توانند به درستی متوجه شوند که ارز دیجیتال فری‌ کوین از لحاظ فنی چیست!
 • صرافی‌هایی که شناخته شده هستند و حجم معاملاتی بالایی دارند، فری کوین را در لیست خود ارائه نکرده‌اند.
 • امکان انجام معامله به صورت اسپات روی این ارز دیجیتال وجود دارد. پس معامله‌گران حرفه‌ای که قصد انجام معامله‌های بعدی را در آینده داشته باشند، روی این توکن نمی‌توانند معامله کنند.
 • یکی از ضعف‌هایی که فری‌کوین دارد این است که وایت پیپر ندارد. یعنی چه؟ وایت پیپر این امکان را به کاربران می‌دهد تا با مطالعه آن به اطلاعات درست و جامعی از ارز دیجیتال پی ببرند در حالی که پروژه فری‌کوین این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار نداده است.

کاربردهای ارز دیجیتال

بهترین و ارزشمند ترین کاربردی که ارز دیجیتال فری کوین دارد این است که برای مبتدیان و تازه واردها مناسب‌ترین و کم ریسک‌ترین گزینه است. فری‌کوین امکان آشنایی با بازار ارز دیجیتال به کاربران می‌دهد و از طرفی به شما این امکان را می‌دهد تا از اختلاف قیمت‌ها سود کسب کنید. همچنین برای نقل و انتقالات شخص به شخص و خرید و پرداخت‌ها در سطح بین الملل می توانید از فری کوین استفاده کنید. 

کاربردهای ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال فری‌کوین از صرافی های ایرانی

صرافی ایران بایننس از جمله صرافی‌هایی است که این نوع ارز دیجیتال را در لیست خود دارد. برای اینکه ارز دیجیتال فری‌کوین را از صرافی‌های ایرانی خریداری کنید ابتدا بایستی ثبت نام کرده و سپس اقدام به احراز هویت نمایید. برای اینکه ارز خود را خریداری کنید به سرمایه اولیه در محیط صرافی نیاز دارید که تنها با کارت بانکی خود می‌توانید آن را انجام دهید. پس از اینکه حساب معاملاتی خود را شارژ کردید، باید ارز دیجیتال مد نظر خود را در پلتفرم صرافی روی فری کوین سرچ کنید. سپس وارد حساب معاملاتی خود می شوید و در نهایت قیمت و حجم مد نظر خود را وارد کرده و روی کلید BYE که سبز رنگ است می زنید و پایان! خرید شما با موفقیت انجام شد.

چه آینده ای در انتظار فری‌ کوین می باشد؟

در صورتی که پلتفرمی کارکرد خوبی داشته باشد، با استقبال مردم مواجه شده و رشد صعودی خواهد داشت. مطابق توضیحاتی که قبل از این داده‌ایم، هدف فری کوین این است که برای تمامی افراد در دنیا فرصتی برای پیوستن به دنیای ارز دیجیتال بدهد. کم کم ارز دیجیتال دنیا را فرا می گیرد و روزانه شاهد افراد بیشتری در بازار ارز های دیجیتال خواهیم بود بنابراین وجود فری کوین به دلیل ارزان و کم ریسک بودن بسیار باارزش می‌باشد و می‌تواند شروعی خوب برای تازه واردان فراهم کند. پس به دلیل استقبال مبتدیان از این ارز دیجیتال، آینده خوبی برای آن پیش بینی می‌شود اما این تنها یک پیش بینی به حساب می‌آید و بازار ارز دیجیتال، همیشه در حال نوسان و تغییر است.
در این مقاله سعی کردیم به معرفی و توضیح در مورد ارز دیجیتال فری کوین بپردازیم. امیدواریم مفید بوده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید