صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

بایننس بریج چیست و چطور کار می کند؟

عدم امکان ارتباط بین شبکه‌های مختلف یکی از کمبودهایی است که امروزه در شبکه‌های بلاک چین وجود دارد. مثلا در صورتی که شما معامله بیت کوینی انجام داده باشید، در شبکه اتریوم ثبت نخواهد شد، بنابراین در شبکه اتریوم کسی از این معامله خبردار نمی‌شود. قوانین جدیدی که به تازگی وضع شده و احراز هویت در صرافی بایننس را اجباری کرده و ایرانیان برای استفاده از صرافی‌های خارجی محدود شده‌اند، باعث شده که راهی برای انتقال توکن‌ها میان شبکه‌های مختلف احساس شود. بایننس بریج می‌تواند برای این مشکل یک راه حل موقت باشد. پروژه بایننس بریج تلاش می‌کند تا ارتباط و تعامل بین شبکه‌های مختلف را افزایش دهد. در این مقاله به معرفی و توضیح در مورد بایننس بریج و عملکرد Binance bridge  بپردازیم. با ما همراه باشید.

بایننس بریج

یکی از مهم ترین چیزها برای یک کاربر بومی غیر بایننس این است که او همچنین واجد شرایط استفاده از ابزار Binance bridge است، زیرا این پروژه آن را برای هر کاربری که می‌خواهد از طریق تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل تراکنش انجام دهد، باز نگه داشته است. توکن‌های بومی را می‌توان به توکن‌های بسته‌بندی شده یا توکن‌های چسب‌دار تبدیل کرد، که شکل‌های مبدل آنها هستند و می‌توانند به راحتی در کل فرآیند معاملاتی قابل تعویض و مبادله باشند.

بایننس بریج

پل بایننس چیست؟

هدف پروژه بایننس بریج این است که ارتباط و همکاری بین بلاک چین‌های مختلف را افزایش دهد. این سرویس پل بلاک چینی به هر کسی اجازه می‌دهد تا کوین‌های انتخاب شده را به توکن‌های  WPDC  (توکن‌های پک شده یا wrapped tokens) تبدیل نموده تا در زنجیره بایننس یا زنجیره هوشمند بایننس برای استفاده قرار داده شود. بایننس بریج می‌تواند دارایی‌های دیجیتالی مثل بیت کوین، اتریوم، تتر، لایت کوین، ریپل، چین لینک، پولکادات، تزوس و.. را وارد اکوسیستم بایننس چین کند.

پروژه بایننس بریج یک سرویس پل زدن متقابل زنجیره‌ای است که هدف آن افزایش قابلیت همکاری بین بلاک چین‌های مختلف است. اساساً به هر کسی اجازه می‌دهد تا سکه‌های انتخابی را به توکن‌های پیچیده (یا «توکن‌های متصل») تبدیل کند تا در زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس استفاده شود. این دارایی‌های دیجیتالی مانند BTC، ETH، USDT، LTC، XRP، LINK، ATOM، DOT، XTZ، ONT  و موارد دیگر را به اکوسیستم زنجیره بایننس می‌آورد.
با استفاده از پورتال بایننس پل، می‌توانید تنها با چند کلیک به نقدینگی زنجیره‌ای در زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس دسترسی داشته باشید.

عملکرد Binance bridge

در ادامه قصد داریم به توضیح در مورد عملکرد Binance bridge بپردازیم. سرویس بایننس بریج این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را بین بلاک چین بومی دارایی و زنجیره بایننس انتقال بدهید. رپد کردن یک کوین یا توکن و سپس انتقال آن بسیار راحت صورت می‌گیرد. هنگامی که پارامترها یا استانداردها را تنظیم کردید، خیلی راحت و در مدت زمان کوتاهی در حدود چند دقیقه می‌توانید تبدیل میان زنجیره‌ای را انجام دهید.

با استفاده از سرویس پل بایننس، می‌توانید دارایی‌های رمزنگاری شده را بین بلاک چین بومی و زنجیره هوشمند بایننس/بایننس تبدیل کنید. به عنوان مثال، اگر USDT را از اتریوم به زنجیره هوشمند بایننس انتقال دهید، بایننس پل از تبدیل زنجیره‌ای اتریوم ERC-20 به بایننس BEP-2 یا BEP-20 پشتیبانی می‌کند. شایان ذکر است که این سکه‌های پیچیده شده توسط سکه‌ها و توکن‌های واقعی در آدرس‌های عمومی پشتیبانی می‌شوند.

عملکرد Binance bridge

در حال حاضر، پروژه پل بایننس از انتقال زنجیره‌ای متقابل ERC-20 و TRC-20 پشتیبانی می‌کند. همانطور که قبلاً می‌دانید، ERC-20 یک استاندارد توکن بسیار محبوب در اتریوم است. TRC-20 استاندارد مشابهی برای شبکه TRON است. به عنوان یک نکته، BEP-2 یک استاندارد توکن در زنجیره بایننس است، در حالی که BEP-20 یک استاندارد توکن در زنجیره هوشمند بایننس است. واحد پول بومی هر دو زنجیره BNB است. اگر می‌خواهید درباره نحوه عملکرد این بلاک‌چین‌های موازی اطلاعات بیشتری کسب کنید، مقدمه‌ای بر زنجیره هوشمند بایننس (BSC) را بررسی کنید.

هنگامی که پارامترها را تنظیم کردید، زمان تبدیل بسیار کوتاه است و باید حدود چند دقیقه طول بکشد تا یک تبدیل زنجیره متقابل انجام شود. البته این به زمان تایید شبکه بلاک چین بستگی دارد. این دقیقا به چه معنی است؟ خب، بسته به بلاک چینی که می‌خواهید از آن تبدیل کنید، ممکن است این فرآیند در مواقع شلوغی و فعالیت زیاد بیشتر طول بکشد. تا آنجا که به کارمزد مربوط می شود، بایننس پل هزینه تبدیل صفر را دریافت می‌کند. شما فقط باید هزینه تراکنش‌های شبکه را روی بلاک چین‌هایی که بین آنها تبدیل می‌کنید بپردازید.

آیا برای استفاده از Binance Bridge به حساب Binance نیاز دارید؟ خیر. رابط Binance Bridge برای هر آدرسی بدون نیاز به ثبت حساب Binance باز است. از سوی دیگر، اگر حساب Binance دارید، واریز و برداشت برای تعدادی از دارایی‌های BEP-2 و BEP-20 باز است. به این ترتیب، لازم نیست نگران بسته بندی دارایی‌ها باشید.

ویژگی‌های پل بایننس چیست؟

بایننس بریج چندین حوزه از عملکرد بلاک چین را انجام داده است، بنابراین می‌توانید این ویژگی‌های شگفت انگیز پل بایننس را داشته باشید که به شما کمک می‌کند تا آن را بیشتر کشف کنید:

  • Peg-in-Peg-out: زمانی که سکه بومی خود را به یک توکن پیچیده تبدیل می‌کنید و زمانی که شما در حال تبدیل مجدد از توکن پیچیده به سکه اصلی خود هستید، می‌گویند.
  • تراکنش بدون کارمزد در بایننس بریج: برای تراکنش های انجام شده از طریق رسانه، کارمزد تراکنش صفر دریافت می‌کند و یک رابط باز برای کاربران غیر بومی است.
  • پشتیبانی از بیش از 60 ارز دیجیتال: یکی از هیجان انگیزترین ویژگی‌های بایننس بریج این است که از بیش از 60 دارایی و ارز رمزنگاری محبوب در سراسر جهان از این پلتفرم خود پشتیبانی می‌کند.
  • تأیید فرآیند مبادله: همچنین می‌توانید فرآیند مبادله توکن خود را با کلیک کردن روی برد تاریخچه موجود در رابط آن تأیید کنید.
  • سازگاری با زنجیره متقابل: همچنین از تراکنش زنجیره‌ای پشتیبانی می‌کند که مستقیماً منجر به قابلیت همکاری می‌شود که توسط سکه‌های بومی موجود در آدرس‌های عمومی پشتیبانی می‌شود.

ویژگی‌های پل بایننس

“Peg-in” و “Peg-out” چیست؟

ویژگی “Peg-in” به شما امکان می‌دهد از بلاک چین‌های بومی به توکن‌های زنجیره‌ای بایننس/بایننس هوشمند تبدیل شوید. برعکس، “Peg-out” به معنای تبدیل توکن‌های زنجیره‌ای بایننس/بایننس هوشمند به توکن‌های بلاک چین بومی است. برای تکمیل یک Peg-in، ابتدا به یک کیف پول سازگار مانند کیف پول زنجیره ای Binance یا MetaMask نیاز دارید.

زنجیره‌ای را که می‌خواهید از آن تبدیل کنید انتخاب کنید و مقدار آن را مشخص کنید BinanceBridge آدرسی را برای شما ایجاد می‌کند که باید آن را واریز کنید. شما یک پنجره زمانی برای واریز به آن آدرس خواهید داشت. اگر در این مدت وجوه را به آدرس ارسال کنید، بایننس پل معادل معادل توکن‌های پیچیده شده را به آدرس زنجیره‌ای بایننس یا زنجیره هوشمند بایننس شما ارسال می‌کند. می‌توانید راهنمای گام به گام نحوه انجام این کار را در نحوه شروع با بایننس بریج بیابید.

پس از تکمیل تراکنش، پل بایننس توکن‌ها را قفل می‌کند و اتصال به زنجیره هوشمند بایننس کامل می‌شود. این زمانی است که می‌توانید استفاده از توکن های متصل شده خود را شروع کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید مبلغ زیادی را تبدیل کنید، ممکن است بهتر باشد ابتدا با مقدار کمی شروع کنید. به این ترتیب، می‌توانید قبل از انجام مبلغ زیادی، بررسی کنید که همه چیز مرتب است.

معرفی Binance Bridge V2

یک سرویس بایننس بریج کاملاً جدید است که دسترسی به نقدینگی بین بلاک‌چینی را برای همه شبکه‌های بلاک چین محبوب فراهم می‌کند، دارایی‌های ارزشمندی مانند BUSD، USDT و ETH را برای اکوسیستم‌های زنجیره بایننس به ارمغان می‌آورد. در نسخه اول، رویه تعویض توکن ها دارای دو دسته است: Peg-In و Peg-Out. Peg-In به کاربران این امکان را می‌دهد تا توکن‌های بومی را به معادل توکن‌های متصل در زنجیره بایننس یا زنجیره هوشمند بایننس مبادله کنند. در همین حال، رویه Peg-Out کاربران را قادر می‌سازد تا معادل توکن‌های متصل شده در زنجیره بایننس یا زنجیره هوشمند بایننس را با توکن‌های بومی تعویض کنند.

کلام آخر

پروژه بایننس بریج ابزار مهمی برای افزایش سازگاری متقابل در فضای بلاک چین است. هر کسی می‌تواند سکه‌ها و توکن‌ها را برای استفاده در زنجیره هوشمند بایننس/بایننس بچسباند. تعداد توکن‌هایی که باید پشتیبانی شوند در طول زمان افزایش می‌یابد که منجر به دسترسی بهتر به نقدینگی در زنجیره هوشمند بایننس می‌شود. بایننس بریج تنها بخشی از یک پروژه بزرگتر است. بایننس قصد دارد نقدینگی زنجیره ای بین بلاک چین‌های مختلف را حتی بیشتر افزایش دهد. آیا هنوز درباره بایننس بریج و BUSD سؤالی دارید؟ با مقالات بعدی ما همراه باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید