صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

قوانین مهمی که باید درباره هودل ارز دیجیتال بدانید

کلمه HODL اصطلاحی است که از املای اشتباه “نگهداری” در زمینه خرید و نگهداری بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال مشتق شده است. همچنین معمولاً در بین سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال به معنای “حفظ زندگی” است. اصطلاح HODL (یا hodl) در سال ۲۰۱۳ با یک پست در انجمن Bitcointalk سرچشمه گرفت. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با چندین قوانین هودلر ارز دیجیتال و نکات مهم HODL آشنا کنیم.

چند قانون مهم هودلر ارز دیجیتال

 • قانون شماره ۱: یک هودلر واقعی ارز‌های خود را نمی‌فروشد
 • قانون شماره ۲: یک هودلر واقعی در کف قیمت خرید می‌کند
 • قانون شماره ۳: یک هودلر واقعی در مقابل ترس ناشی از سقوط قیمت‌ها، ثابت‌قدم می‌ماند
 • قانون شماره ۴: یک هودلر واقعی ارز‌های خود را در کیف پول‌های آنلاین و صرافی‌ها نگهداری نمی‌کند
 • قانون شماره ۵: یک هودلر واقعی با ارز‌های خود کالا و خدمات خریداری می‌کند
 • قانون شماره ۶: یک هودلر واقعی نکات مثبت را به دیگران می‌گوید
 • قانون شما ۷: یک هودلر واقعی وقتی ارز دیگری اوج می‌گیرد، به فومو دچار نمی‌شود
 • قانون شماره ۸: یک هودلر واقعی فول‌نود خود را اجرا خواهد کرد

هودلر ارز دیجیتال

کلمه HODL به عنوان یک استراتژی و فلسفه

اصطلاح HODL، به عنوان مخفف کلمه \”Hold on for Dear Life\” در میان علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال به یک مانترا تبدیل شده است که نشان دهنده رویکرد بلندمدت سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال است. این رویکرد منعکس‌کننده منطق GameKyuubi در پست اصلی است که معامله گران تازه کار احتمالاً تلاش خود را برای زمان‌بندی بازار ناکام خواهند گذاشت و باید به سادگی سکه خود را نگه دارند.

برای تحلیل گران ارز‌های دیجیتال، HODL بیش از یک استراتژی برای حاکمیت در FOMO (ترس از دست دادن)، FUD (ترس، عدم قطعیت و شک) و سایر احساسات کاهش دهنده سود است. هودلر‌های کریپتو درازمدت سرمایه‌گذاری می‌شوند زیرا معتقدند که ارز‌های دیجیتال در نهایت جایگزین ارز‌های فیات صادر شده توسط دولت به عنوان پایه تمام ساختار‌های اقتصادی خواهند شد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، نرخ مبادله بین ارز‌های دیجیتال و پول فیات برای دارندگان کریپتو بی‌ربط خواهد بود.

چرا ارز‌های دیجیتال «HODL»؟

کریپتوکارنسی نوعی ارز دیجیتال است که توسط فناوری بلاک چین پشتیبانی می‌شود. به عنوان یک وسیله مبادله عمل می‌کند و همچنین می‌تواند به عنوان دارایی یا سرمایه‌گذاری نگهداری شود. نمونه‌هایی از ارز‌های رمزپایه شامل بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و غیره است. غیرمتمرکز کردن ویژگی و مزیت اصلی ارز دیجیتال است، زیرا توسط یک مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یک کشور صادر نمی‌شود.

ارز‌های رمزنگاری شده همچنان به عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاری توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند. روند تمرکززدایی مالی و دیجیتالی شدن ارز فضایی را برای رشد ارز‌های دیجیتال فراهم می‌کند. در شرایط کم بهره پس از کووید با انتظارات تورمی، سرمایه‌گذاران همچنین ارز‌های دیجیتال را برای ذخیره ارزش نگهداری می‌کنند.

حال، Hodling به استراتژی خرید و نگهداری اشاره دارد. سرمایه‌گذاران خرید و نگهداری تمایل دارند دارایی‌های خود را برای مدت زمان طولانی نگه دارند تا از افزایش ارزش بلندمدت سود ببرند. در مقابل، معامله گران در معاملات بسیار فعال‌تر هستند و با خرید با قیمت‌های پایین و فروش با قیمت‌های بالا به دنبال بازده هستند.

به دلیل ماهیت بسیار نوسانی که دارند، ارز‌های رمزنگاری شده فرصت‌های خوبی را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند تا مرتباً موقعیت‌های خرید و فروش را ایجاد کنند. با این حال، “هودلر ارز دیجیتال” می‌تواند امنیت بیشتری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند، زیرا سرمایه‌گذاران در معرض نوسانات کوتاه مدت نیستند و می‌توانند از ریسک خرید بالا اما فروش پایین جلوگیری کنند.

خطرات «HODLING» ارز‌های دیجیتال

خطرات «HODLING»

علیرغم نرخ بازده بالای اخیر و دلایل سرمایه‌گذاری، همانطور که در بالا ذکر شد، سرمایه‌گذاران محتاط باید خطرات نگهداری ارز‌های دیجیتال را نیز در نظر بگیرند. قیمت ارز‌های دیجیتال بسیار متغیر است. سرمایه‌گذاران ممکن است مجبور شوند فراز و نشیب‌های شدیدی را در ارزش دارایی‌های خود تجربه کنند، به این معنی که آن‌ها باید ریسک‌پذیری بسیار بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاران ابزار‌های سرمایه‌گذاری مرسوم داشته باشند. آن‌ها باید ظرفیت سرمایه کافی برای اجتناب از فروش اجباری یا برآوردن نیاز‌های نقدینگی غیرمنتظره را داشته باشند.

با سابقه نسبتاً کوتاه در مقایسه با سایر انواع دارایی‌ها و ارز‌های فیات، ارز‌های دیجیتال با آینده‌ای ناشناخته روبرو هستند. سیاست در مورد ارز‌های دیجیتال به خوبی تثبیت نشده است. بدون نظارت یک مقام مرکزی، ارز‌های دیجیتال می‌توانند برای فعالیت‌های کلاهبرداری مانند معاملات غیرقانونی و پولشویی استفاده شوند.

کشور‌ها و احزاب مختلف نگرش‌های متفاوتی را نسبت به استفاده از ارز‌های دیجیتال ابراز می‌کنند. این می‌تواند نقش آن‌ها را در حمایت از تراکنش‌های بین‌المللی به طور قابل توجهی مختل کند و بر ارزش ارز‌های دیجیتال تأثیر بگذارد. سیاست‌گذاری نامطلوب و دیدگاه عمومی ممکن است ارزش دارایی را در بلندمدت کاهش دهد.

آیا می‌توانید سهام HODL را داشته باشید؟

در حالی که HODLing به طور کلی با سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال مرتبط است، استراتژی سرمایه‌گذاری خرید و نگه‌داری که نشان‌دهنده آن است به سرمایه‌گذاری در رمزارز محدود نمی‌شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران سهام، سرمایه‌گذاری‌های خود را برای دوره‌های طولانی «HODL» می‌کنند، اگرچه قیمت سهام تقریباً همیشه کمتر از قیمت دارایی‌های کریپتو در نوسان است. سرمایه‌گذاران در سهامی که خرید و نگهداری می‌کنند می‌توانند از افزایش قیمت بلندمدت بهره ببرند و در عین حال نوسان قیمتی بسیار کمتری را نسبت به ارز‌های دیجیتال تجربه کنند.

اگر سکه‌های رمزنگاری را HODL کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

این که آیا شما باید به عنوان یک استراتژی سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال hodl کنید یا ارز‌های دیجیتال را بفروشید، این‌ها تصمیماتی هستند که هر معامله‌گر ارز دیجیتال باید اتخاذ کند. سرمایه‌گذاران باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند. فرض کنید شما یک سرمایه‌گذار هستید که تصمیم گرفته است سکه‌های ارز دیجیتال خود را HODL کند. در آن صورت، شما باید از هر گونه سقوط احتمالی از نظر ارزش توکن‌هایی که در اختیار دارید، با هدف نهایی افزایش ارزش آن‌ها در دراز مدت، کنار بگذارید.

سکه HODL چیست؟

سکه HODL ($HODL) یک ارز دیجیتال است که بر اساس محبوبیت \”HODL\” به عنوان یک عبارت در جامعه رمزنگاری نامگذاری شده است. توکن HODL با استفاده از زنجیره هوشمند بایننس کار می‌کند و دارندگان توکن HODL می‌توانند پاداش بایننس کوین دریافت کنند.

سکه HODL

نتیجه‌گیری

اصطلاح HODL غلط املایی \”نگهداری\” است که به استراتژی خرید و نگه داشتن در بین سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال اشاره دارد. استراتژی «هدلینگ» به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا از ضرر ناشی از نوسانات کوتاه‌مدت ارز‌های دیجیتال جلوگیری کنند و از افزایش ارزش بلندمدت سود کسب کنند. اگرچه موقعیت «هودلینگ» از نظر تئوری ریسک کمتری نسبت به معاملات دارد، سرمایه‌گذاران هنوز باید ریسک تغییر مقررات و دیدگاه‌ها را در نظر بگیرند.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با هودلر ارز دیجیتال و هودل آشنا کنیم. با توجه به اینکه امروزه روش‌های معامله و کار در ارز دیجیتال بسیار گسترده شده است، هر فرد باید با توجه شرایط، موقعیت، وضعیت اقتصادی و … خود وارد بازار شود.

منابع:

 • خانه سرمایه
 • investopedia
 • corporatefinanceinstitute
 • zipmex