صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

با بهترین ارزهای دیجیتال متاورس آشنا شوید

جهانی نامحدود و رها شده از هر گونه حد و حصر را تصور کنید. در این دنیای مجازی، می‌توانید کار کنید، بازی کنید، استراحت کنید و با مردم در هر کجای کره زمین ارتباط برقرار کنید. می‌توانید در گردهمایی‌ها شرکت کنید، هنرهای باورنکردنی خلق کرده و ثروت به دست آورید. شما می‌توانید هر کاری که تخیل شما می‌تواند را انجام دهید. این یک رویای دور از دسترس نیست: این متاورس است و ارزهای دیجیتال متاورس کلید دسترسی به آن است.

ارزهای دیجیتال متاورس

فناوری بلاک چین متاورس هنوز در حال توسعه است، اما مفهوم این دنیای دیجیتال به خوبی توسعه یافته است و ریشه‌هایی در دهه‌های گذشته ما دارد. متاورس دنیایی است که در آن میتوانید به موفقیت های جدیدی از دنیای دیجیتال دست یابید، دنیاهایی دیگری را کشف کنید یا اینکه با دوستان و کسانی که می شناسید به روش‌هایی نوین به تعامل بپردازید، متاورس همه چیز را ممکن کرده است.در این مقاله قصد داریم شما را با متاورس و ارزهای دیجیتال متاورس آشنا کنیم تا وارد بُعد شگفت‌انگیزی از فضای دیجیتال شوید. پس با ما همراه باشید.

ارزهای دیجیتال متاورس

متاورس چیست؟

اولین بار نیل استفنسون در سال 1992 در رمان سایبرپانک خود، یک “متاورس” را توصیف کرد. استفنسون تصورات خود را به این صورت بیان می کند: یک فضای دیجیتال مشترک وجود دارد که در این فضا، مردم از عینک‌های واقعیت مجازی استفاده کرده و به واسطه یک شبکه فیبر نوری مشترک به این فضا دسترسی دارند. متاورس او شامل نسخه‌های مجازی از فضاهای روزمره و معمولی است، از پارک‌ها و ساختمان‌ها گرفته تا فضاهای خارق العاده و عجیب و غریب که در آن‌ها دیگر قوانین فیزیک اعمال نمی‌شود، فقط قوانین و محدودیت‌هایی که فرد تصور می‌کند.

از زمان اعلام زاکربرگ بنا بر تغییر نام به متا، علاقه عمومی به دنیای متاورس افزایش یافته است. این متاورس مناظر کاملاً جدیدی از امکانات را رو به شما می‌گشاید و فضای لازم را برای انجام هرکاری که می‌خواهید در اختیار شما قرار می‌دهد: دورهمی با دوستان، کار کردن، انجام بازی های متفاوت، خرید ، خلق هر آنچه که در ذهن دارید، یا یادگیری مکان‌ها و ایده‌های جدید. متاورس هم کل دنیای فیزیکی را به شما تقدیم میکند و هم توانایی‌های ذهنتان را در اختیار شما می‌گذارد.

در متاورس، شما در فضای خود ساکن خواهید شد و با استفاده از یک آواتار آنلاین با دیگران تعامل خواهید داشت که به شما این امکان را می‌دهد تا آزادانه حرکت کنید، صحبت کنید و عمل کنید. شما استقلال کامل دارید تا هر کاری را که در تخیل شما میگذرد را انجام دهید، از جمله مالکیت دارایی مجازی. همان طور که مالک املاک واقعی هستید. حتی می‌توانید یک ملک، اثر هنری یا ساختمان‌ها را ایجاد کنید، و می‌توانید آن ملک را به سایر کاربران متاورس بفروشید، آن را با توکن‌های غیرقابل تعویض  (NFT) یا واحدهای ارزش دیگر مبادله کنید.

NFT چیست؟

NFT ها نوعی ارز دیجیتال متاورس هستند که به صورت درون بازی و کلکسیونی طراحی شده اند. این دارایی‌های دیجیتال به صورت یک اقتصاد مجازی برای کاربران به شمار می روند و در مدل‌های مختلف بازی برای کسب درآمد شرکت می‌کنند و به مبادله کالاها یا اموال مجازی با توکن می‌پردازند. آن‌ها همچنین می‌توانند ارزهای دیجیتال متاورس خود را با سایر کاربران مبادله کنند یا توکن‌های متاورس خود را برای کسب سود یا سایر موارد کلکسیونی سرمایه‌گذاری کنند. شمار زیادی از بهترین و معروفترین سایت‌های بازی متاورس، امروزه از توکن‌های ویژه خود استفاده می‌کنند که برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد یا با ارزش واقعی در ارزهای دیجیتال یا حتی ارزهای فیات مبادله شوند. از زمان اعلام زاکربرگ، ارزش بسیاری از NFT ها و توکن‌ها در حال افزای است، و استفاده از رمزارز متاورس در حال حاضر می‌تواند به شما کمک کند تا در مراحل اولیه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) قرار بگیرید و موج را به سمت موفقیت متاورس سوق دهید.

NFT

در ادامه تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس در سال 2022 را به شما معرفی خواهیم کرد:

Decentraland (MANA)

Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی است که به شما امکان می‌دهد اموال مجازی خود را بخرید، بفروشید و مدیریت کنید. شما می‌توانید دنیای خود را هر طور که می‌خواهید بسازید و توسعه دهید و این نسخه از متاورس را با راحتی گوشی، رایانه یا هدست واقعیت مجازی (VR) خود کشف کنید.
MANA یک ارز دیجیتال بومی محسوب می‌شود که به شما امکان دسترسی به برنامه‌های تعاملی، پرداخت برای خرید کالاها و خدمات یا سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بهتر و بیشتر را می‌دهد.

Decentraland (MANA)

MANA  در رمزنگاری متاورس به خوبی تثبیت شده است و به طور گسترده در دسترس است و حتی برای مبتدی ترین کاربران نیز بسیار جذاب است.
Decentraland  در حال رشد است و دارای یک تیم توسعه فعال است که گزینه‌ها و فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. MANA همچنین شاهد افزایش بیش از 400 درصدی بوده و به محض اعلام تغییر نام فیس بوک به متا که باعث علاقه جدید به توکن‌های دارایی مجازی شد، به رکورد 4.16 دلار رسید.

The Sandbox (SAND)

Sandbox یک دنیای مجازی است که در آن می‌توانید زمین مجازی و سایر دارایی‌ها را با استفاده از سکه های متاورس به نام SAND بخرید و بفروشید. شما میتوانید هر چیزی را که می‌توانید تصور کنید ایجاد و تغییر دهید و از تجربه مجازی خود از طریق قدرت ارزهای دیجیتال متاورس SAND کسب درآمد کنید.

The Sandbox (SAND)

Sandbox   توسط SoftBank ، یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌های سرمایه گذاری در فناوری امروز پشتیبانی می شود. شما می‌توانید دارایی ها زمین های مجازی خود را بخرید، بفروشید و سهام بندی کنید. متاورس Sandbox بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و ایمنی و امنیت باکیفیت بالایی را ارائه می‌دهد. در عین حال ابزارهای قدرتمندی را برای ساختن دنیایی که می‌خواهید به صورت مجازی در آن زندگی کنید در اختیار شما قرار می‌دهد.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas  به شما این قدرت را میدهد که تجربه خود را فراتر از دنیای زمینی ببرید. در اینجا، ستارگان حد شما هستند و می‌توانید کل جهان را کشف کنید.
ATLAS رمز متاورس است که به این دنیای منحصر به فرد انرژی میدهد. این بر روی بلاک چین متاورس Solana اجرا می‌شود و کلید امکانات جدید شگفت انگیز است. بلاک چین متاورس Solana  مانند اتریوم سریع، ایمن و مطمئن است، اما مقیاس پذیرتر و ارزان تر است. می‌توانید از سکه‌های متاورس ATLAS برای این است تا بتوانید هر یک از دارایی‌های دیجیتالی که برای رها شدن در جهان ستاره اطلس نیاز دارید را بخرید. از جمله زمین، کشتی، اعضای خدمه و تجهیزات را میتوانید با سکه های متاورس تهیه کنید. همچنین می‌توانید از ATLAS برای خرید POLIS ، یک ارز درون بازی محسوب میشود که برای مدیریت جنبه‌های خاصی از تجربه بازی شما ضروری است. به طور خاص، برای اداره دنیای جدید خود برای مدیریت جامعه خود به POLIS نیاز دارید.

Star Atlas (ATLAS)

در حالی که متاورس Star Atlas یک مفهوم منحصر به فرد با یک نشانه متاورس مناسب است، این دو نشانه – ATLAS و POLIS – می‌توانند برای برخی گیج کننده یا خسته کننده باشند. با این حال، جوانب مثبت بسیار بیشتر از معایب آن است، و Star Atlas دنیایی پر جنب و جوش و هیجان انگیز با NFT ها است که فرصت‌های مجازی زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity  روزانه بیش از ربع میلیون بازیکن دارد. بازیکنان دارای توکن‌هایی به نام AXS هستند که به آنها سهمی در مالکیت و عملکرد بازی می‌دهد. بازیکنان می‌توانند پادشاهی بسازند، منابع کمیاب را جستجو کنند و گنج ها را شکار کنند. درگیرترین بازیکنان از طریق بلاک چین متاورس پاداش دریافت می‌کنند.

بازیکنان برای به دست آوردن هیولاهایی به نام Axies رقابت می‌کنند که توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT)  هستند که می‌توانند خارج از بازی خرید و فروش شوند. بسته به نادر بودن اکسی ها از حدود 150 دلار تا بیش از 100000 دلار متغیر است. با این حال، گران‌ترین Axie با 300 ETH فروخته شده و Axie Infinity بالاترین میزان معامله یک میلیارد دلاری را در ماه آگوست به ثبت رساند. این در چندین سیستم عامل از جملهiOS ، Android،   Windows و Mac در دسترس است.

Axie Infinity (AXS)

AXS مانند بسیاری از سکه‌های متاورس دیگر، بر بلاک چین متاورس اتریوم مبتنی است. با این حال، می‌توانید از ایمنی و امنیت پلتفرم خیالتان راحت باشد. AXS  قابل معامله با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتر یا ارز فیات نیز هست.

Alien Worlds (TLM) (دنیای بیگانه)

Alien Worlds (TLM)یک DeFi متاورس است؛ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مفهوم غیرمتمرکز بلاک چین را در نظر گرفته و آن را در دنیای مالی اعمال می‌کند. یک بازی است که بر بلاک چین که در آن بازیکنان در داخل جامعه برای منابع کمیاب به رقابت خواهند پرداخت مبتنی است. دنیای بیگانه به عناصر غیرمتمرکز در بازی می‌بالد و بازیکنان با قرار دادن Trillium (TLM)   و به دست آوردن حق رای در Planet DAO همه چیز را به سطح دیگری می‌برند.

هر بازیکنی که مایل است در این بازی شرکت کند باید یک کیف پول WAX Cloud داشته باشد. پس از ورود به دنیای بیگانه، می‌توانند استخراج را آغاز کنند، که از طریق توکن‌های TLM تشویق می‌شود. این توکن‌ها به بازیکنان این امکان را میدهد که در اداره یک یا چند سیاره دنیای بیگانه نقش داشته باشند و حتی کاندیدای حکومت بر یک سیاره شوند.

Alien Worlds (TLM)

بازیکنان همچنین می‌توانند NFT به دست بیاورند، که می‌تواند برای تکمیل ماموریت‌های درون بازی، نبرد با بازیکنان دیگر یا استخراج TLM استفاده شود. TLM  هم برای اداره متاورس دنیای بیگانه استفاده می‌شود، هم می‌تواند برای استخراج NFT، خرید یا ارتقای آیتم‌های خاص، یا شرکت در ماموریت‌ها و فعالیت‌های درون بازی نیز مورد استفاده قرار گیرد. فعال ترین کاربران از طریق TLM تشویق می‌شوند. علاوه بر این، TLM  را می‌توان بین اتریوم، WAX  و BSC پورت کرد.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس بپردازیم تا به شما در ورود در دنیای جذاب متاورس کمک کنیم. امیدواریم مفید بوده باشد و پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید. با مقالات بعدی ما همراه باشید.

منابع:

  • خانه سرمایه
  • markets.businessinsider
  • zipmex
  • learn.bybit
ممکن است شما دوست داشته باشید