صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

بهترین ارزهای گیمینگ کدامند؟

امروزه صد‌ها نوع ارز دیجیتال در دنیا وجود دارد؛ از این‌رو سرمایه‌گذاران این امکان را دارند که در پروژه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کنند. یکی از این پروژه‌ها، ارز‌های دیجیتال گیمینگ هستند که به‌تازگی رشد کرده‌اند و افراد زیادی به آن‌ها علاقه دارند. با انواع مختلف ارز‌های دیجیتال، سرمایه‌گذاران پروژه‌های مختلفی دارند که می‌توانند بررسی کنند. ارز‌های گیمینگ یک نوع نسبتاً جدید، در حال رشد هستند.

ارزهای گیمینگ

سکه‌های گیمینگ دو صنعت بسیار محبوب را ترکیب می‌کنند: کریپتو و بازی‌های ویدیویی. بسیاری از بازی‌های آنلاین هستند که از ارز دیجیتال به عنوان ارز درون بازی استفاده می‌کنند. بازیکنان می‌توانند از رمزنگاری بازی برای خرید شخصیت‌ها و سلاح‌ها استفاده کنند. این بازی‌ها همچنین اغلب از یک مدل بازی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند، جایی که بازیکنان می‌توانند در حین انجام وظایف، ارز دیجیتال کسب کنند. شرکت‌های بازی بلاک چین در نیمه اول سال ۲۰۲۱ ۴۷۶ میلیون دلار جمع‌آوری کردند. از آنجایی که این صنعت جدیدی است، سکه‌های بازی می‌توانند پتانسیل رشد جدی داشته باشند.

ارزهای گیمینگ

Axie Infinity

گیم Axie Infinity جایگاهی را به عنوان پیشرو در بازی‌های رمزنگاری به دست آورده است. این بزرگترین بازی رمزنگاری است و همچنین به یکی از بزرگترین ارز‌های دیجیتال در جهان تبدیل شده است. گیم Axie Infinity با الهام از Pokémon به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا موجوداتی به نام Axies را خریداری، تجارت و نبرد کنند. این Axies توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند و برای شروع بازی باید حداقل سه مورد خریداری کنید.

یکی از دلایل محبوبیت این بازی این است که بازیکنان می‌توانند توکن‌های بازی AXS را برای بازی به دست آورند. برخی از بازیکنان گزارش می‌دهند که با بازی کردن، ماهیانه صد‌ها تا هزاران دلار ارز دیجیتال به دست می‌آورند. سرمایه‌گذاران اولیه بدون شک از عملکرد سهام Axie Infinity خوشحال هستند. ارزش آن در ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۰. ۵۴ دلار بود و بعداً از ۱۵۰ دلار فراتر رفت که بیش از ۲۸۰۰۰٪ افزایش داشت. تقریباً مطمئناً سود کاهش می‌یابد، اما با رشد بازی‌های کریپتو، Axie Infinity یکی از اولین نام‌هایی خواهد بود که توسط سرمایه‌گذاران جدید دیده می‌شود.

جعبه شنی

گیم Sandbox یک پلتفرم غیرمتمرکز است که در آن بازیکنان دنیای بازی‌های سه بعدی خود را با استفاده از ابزار‌های اسکریپت بصری ایجاد می‌کنند، به این معنی که نیازی به دانش کدنویسی نیست. بازیکنان بازی می‌سازند و دارایی‌ها را در LAND، املاک دیجیتال The Sandbox ذخیره می‌کنند.

توکن‌های SAND به Sandbox قدرت می‌دهند. بازیکنان از این توکن‌ها برای تراکنش‌های درون بازی مانند خرید تجهیزات و LAND استفاده می‌کنند. تعداد محدودی قطعه زمین موجود است. تنها ۱۶۶۴۶۴ دستگاه وجود خواهد داشت و برخی از آن‌ها بیش از ۵۰۰۰۰ دلار فروخته شده‌اند. تاکنون، The Sandbox فهرست بزرگ و متنوعی از مشارکت‌ها را جمع‌آوری کرده است که می‌تواند به ایجاد پایگاه کاربری خود کمک کند. این شرکت با شرکت بازی‌سازی آتاری برای ایجاد پارک‌های مجازی همکاری می‌کند.

ارز دیجیتال بیت کوین

سکه انجین

گیم Enjin Coin روشی متفاوت برای سرمایه‌گذاری در ارزهای گیمینگ است. این به یک بازی بلاک چین خاص وابسته نیست. در عوض، Enjin Coin برای کار با انواع بازی‌های مختلف ساخته شده است. شرکت سازنده این ارز دیجیتال، Enjin، کیت‌های توسعه نرم‌افزار را ارائه می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از این کیت‌ها برای ایجاد دارایی‌های دیجیتال، مانند ارز‌های درون بازی یا آیتم‌های خاص، برای بازی‌های بلاک چین خود استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند از کیف پول Enjin برای ذخیره موجودی خود برای بازی‌های متصل به پلت فرم Enjin استفاده کنند. هنگامی که کاربران دارایی‌های دیجیتالی را در Enjin ایجاد می‌کنند، باید Enjin Coin را در یک قرارداد هوشمند قفل کنند. این تضمین می‌کند که دارایی‌های Enjin دارای ارزش واقعی هستند.

Decentraland

دسنترالند که بر روی بلاک چین اتریوم (CRYPTO: ETH) ساخته شده است، یک پلت فرم واقعیت مجازی مشترک است. مانند سایر دنیای مجازی، نقشه‌هایی به نام LAND را ارائه می‌دهد که بازیکنان می‌توانند هر طور که می‌خواهند خریداری کنند و از آن استفاده کنند. چیزی که Decentraland را خاص می‌کند آزادی آن برای بازیکنان است. LAND را می‌توان برای بازی‌ها، آثار هنری، فعالیت‌ها، گردشگری دیجیتال و موارد دیگر استفاده کرد. Decentraland همچنین دارای جوامعی به نام Districts است که به موضوعات خاص اختصاص داده شده است. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین مناطق، Aetheria، بر اساس زیبایی‌شناسی سایبرپانک ساخته شده است.

توکن بومی MANA برای تراکنش‌های درون بازی، مانند خرید LAND استفاده می‌شود. همچنین یک نشانه حکومتی است که به دارندگان حق رای می‌دهد. Decentraland هنوز در مراحل اولیه ایجاد پایگاه کاربری خود است و تعداد کاربران ماهانه صد‌ها نفر است.

My Neighbor Alice

یک بازی جدید بلاک چین که هنوز در مرحله آزمایشی است، My Neighbor Alice یک بازی مزرعه و سازنده چند نفره است. بازیکنان می‌توانند زمینی را که در اطراف شش جزیره پخش شده است بخرند، آن را پرورش دهند و حیوانات را از بازار بخرند. این یک طراحی ساده دارد که بسیاری از گیمر‌ها را به یاد سری Animal Crossing می‌اندازد.

توکن‌های ALICE به عنوان ارز درون بازی عمل می‌کنند. آن‌ها برای خرید در بازار استفاده می‌شوند و بازیکنان می‌توانند با تکمیل کوئست‌ها، توکن‌های ALICE کسب کنند. دارندگان توکن همچنین می‌توانند کریپتو را به اشتراک بگذارند و جوایزی کسب کنند. My Neighbor Alice یکی از بازی‌های کریپتو پرمخاطره برای سرمایه‌گذاری است. ارزش توکن‌های ALICE پس از انتشار به میزان قابل توجهی کاهش یافت. از آنجایی که بازی هنوز منتشر نشده است، پیش‌بینی اینکه آیا این بازی موفق خواهد بود یا خیر، دشوار است. این یکی دیگر از سکه‌های بازی است که ممکن است موفقیت‌آمیز باشد یا نباشد، اما اگر بازی شروع به کار کند، می‌تواند بسیار رشد کند.

Illuvium

ایلوویوم یکی از ارزهای گیمینگ که قرار است در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، یک بازی RPG جهان باز با عناصری از بازی‌های Final Fantasy و Pokémon است. بازیکنان شخصیت‌هایی به نام Hunters را کنترل می‌کنند و در حین کاوش با موجوداتی به نام Illuvials روبرو می‌شوند. این Illuvial‌ها NFT هستند و وقتی یکی را می‌گیرید، در کیف پول شما ذخیره می‌شود. از آنجایی که این یک بازی برای کسب درآمد است، بازیکنان می‌توانند برای برنده شدن در مسابقات و تورنمنتها، توکن‌های Illuvium کسب کنند.

قیمت و ارزش بازار ایلوویوم در انتظار انتشار بازی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این واقعیت که قبلاً قیمت آن بسیار افزایش یافته است چیزی است که قبل از سرمایه‌گذاری باید در نظر گرفت. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، ارزش این را دارد که Illuvium را زیر نظر داشته باشید تا ببینید گیمر‌ها هنگام عرضه چه فکر می‌کنند.

بازی‌های صنفی بازده

بازی‌های صنفی بازده

بیشتر محبوب‌ترین بازی‌های بلاک چین از NFT استفاده می‌کنند. Yield Guild Games یک سازمان غیرمتمرکز است که قصد دارد ارزش سرمایه‌گذاری در NFT‌ های مورد استفاده در بازی‌های مختلف از جمله Axie Infinity و The Sandbox را به حداکثر برساند.

این کار را با فروش و اجاره NFT انجام می‌دهد. این به مالکان اجازه می‌دهد تا از NFT‌های خود و سایر بازیکنان برای خرید یا اجاره آن‌ها درآمد کسب کنند. به عنوان مثال، اگر شما هر یک از Axies (موجودات مورد استفاده در Axie Infinity) را دارید، می‌توانید آن‌ها را از طریق Yield Guild Games ارائه دهید. سپس کاربر دیگری می‌تواند Axies شما را در ازای سهمی از سودی که از بازی به دست می‌آورد اجاره کند. Yield Guild Games پروژه جدید دیگری است که در ژوئیه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. طی ماه بعد، قیمت آن تقریباً ۵۵۰٪ افزایش یافت، اما پس از آن بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد. با توجه به اهمیت NFT‌ها برای بازی‌های بلاک چین، Yield Guild Games کاربرد واضحی دارد و اگر صنعت به رشد خود ادامه دهد، می‌تواند به خوبی عمل کند.

TRON (TRX)

ترون توکن اصلی شبکه بلاک چین Tron است که مقیاس‌پذیری قوی را با ابزار‌های مناسب برای کاربران و اکوسیستمی پر جنب و جوش از برنامه‌ها ترکیب می‌کند. جای تعجب نیست که وقتی صحبت از سکه‌های کریپتو به میان می‌آید، کاربران عاشق TRX هستند. بلاک چین ترون تا ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را با هزینه کم انجام می‌دهد. این امر آن را به یک پلتفرم بسیار مطلوب برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز، از جمله dApps‌های بازی تبدیل می‌کند. و TRON را به یک توکن بازی بسیار مطلوب تبدیل می‌کند. در آگوست ۲۰۲۱، بنیاد ترون Tron Arcade را راه‌اندازی کرد، صندوقی ۲۵۰ میلیون یورویی که در سه سال آینده در پروژه‌های توسعه بازی برای کسب درآمد سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

شبکه Loom (LOOM)

شبکه Loom توکن اصلی یک شبکه بسیار مقیاس‌پذیر مبتنی بر بلاک چین با یکپارچه‌سازی چند زنجیره‌ای است. این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا دارایی‌ها را در تمام بلاک چین‌های اصلی از جمله بیت کوین، اتریوم، بایننس و ترون ادغام کنند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند یک بار کد بنویسند و آن را همزمان روی چندین بلاک چین یا پلتفرم منتشر کنند. جای تعجب نیست که LOOM به عنوان یک سکه بازی محبوب در حال ظهور است.

وقتی صحبت از توسعه App‌هایی با کارایی بالا می‌شود که نیاز به تجربه کاربر روان و سریع دارد، Loom Network عالی است. این شبکه از تراکنش‌های کم هزینه و سریع پشتیبانی می‌کند و آن را برای برنامه‌های بازی فناوری بلاک چین‌ایده‌آل می‌کند.

موم (WAXP)

پورتال WAX شامل ابزار‌هایی برای ساخت dApps بر روی بلاک چین WAX است که با بلاک چین EOS با کارایی بالا سازگار است. WAX همچنین ایجاد‌کننده NFT را ارائه می‌دهد که امکان ایجاد توکن‌های غیر قابل تعویض را به سرعت و آسانی فراهم می‌کند. این باعث می‌شود WAX یک انتخاب عالی برای توسعه‌دهندگان توکن‌های بازی باشد.

آیا باید روی ارز‌های بازی سرمایه‌گذاری کرد؟

حتی برای ارز‌های دیجیتال، سکه‌های بازی یک سرمایه‌گذاری پرخطر هستند. اگر بازی کریپتو به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری توجه شما را به خود جلب کرده است، توصیه سنتی انجام تحقیقات شما مهمتر از همیشه است. از آنجایی که ارزهای گیمینگ بسیار جدید هستند، هنوز سابقه ثابتی ندارند.

سخن آخر

در حال حاضر پلت فرم‌های بازی بسیاری وجود دارد که در حال توسعه هستند. به علاوه این نکته را باید در نظر داشت که فضای کافی برای عرضه چند بازی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، چرا که گیمر‌ها می‌توانند از این طریق سود کرده و درآمد کسب کنند.

منابع: 

ممکن است شما دوست داشته باشید