صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

درباره شبکه بایننس اسمارت چین چه می‌ دانید؟

صرافی بایننس اسمارت چین یک صرافی ارز دیجیتال پیشرو است که در سال ۲۰۱۷ در هنگ کنگ تأسیس شد. این ویژگی تمرکز زیادی بر تجارت آلتکوین دارد. بایننس معاملات کریپتو به کریپتو را در بیش از ۵۰۰ ارز دیجیتال و توکن مجازی، از جمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، لایت کوین (LTC)، دوج کوین (DOGE) و توکن بایننس کوین (BNB) ارائه می‌دهد. در سال ۲۰۱۸، در پاسخ به قوانین سختگیرانه چین در زمینه تجارت ارز‌های دیجیتال، دفتر مرکزی شرکت خود را به مالت، اتحادیه اروپا منتقل کرد. مؤسسه بلاک چین بایننس همکاری راهبردی خود را با شرکت دولتی چینی Zhongshang Beidou برای ایجاد زیرساخت دیجیتال جدید در چین اعلام کرد.

شبکه بایننس اسمارت چین

مؤسسه بلاک چین بایننس در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۰ به پیمان جهانی سازمان ملل متحد (UNGC) به عنوان یک شریک سطح بالای ایالات متحده (UN) ملحق شد و هدف آن تسهیل \”ابتکار راه\” چین و ترویج توسعه پایدار است. سایر اعضای UNGC ۱۵ شرکت پیشرو و شریک نهادی در چین هستند، از جمله بانک توسعه چین، سینوپک و شرکت دولتی گرید چین.

شبکه بایننس اسمارت چین

به عنوان بخشی از این ابتکار، مؤسسه بلاک چین بایننس پروژه «زیرساخت دیجیتال جدید – صد شهر هزار شرکت اسپارک» (پروژه اسپارک) را راه‌اندازی کرد تا در دو سال آینده ۱۰۰ میلیون یوان در بیش از ۱۰۰۰ شرکت متوسط، کوچک و خرد سرمایه‌گذاری کند. دسترسی آن‌ها به اکوسیستم بایننس را فراهم کند، اتحاد صنعت بلاک چین ایجاد کند و به ایجاد تحول دیجیتال در این شرکت‌ها کمک کند.

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی جهانی ارز دیجیتال، با چالش‌های نظارتی در سراسر جهان مواجه شده است که به نظر می‌رسد افزایش یافته است. این بزرگ‌ترین نمونه از چیزی است که تنظیم‌کننده‌ها را در کریپتو نگران می‌کند: دسترسی سرمایه‌گذاران بدون محدودیت به طیفی از توکن‌های دیجیتالی که مقامات مالی هرگز درباره آن‌ها نشنیده‌اند، بدون حمایت‌های سنتی سرمایه‌گذاران در بازار‌های تنظیم‌شده.

درباره شبکه بایننس اسمارت‌چین بدانید

امروزه، بایننس کوین (BNB)، توکن اصلی پلتفرم معاملاتی اولیه بایننس، به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار شناخته می‌شود. با ارزش بیش از ۸۰ میلیارد دلار، BNB در سراسر جهان شناخته شده است، زیرا کاربران این صرافی هزینه‌های معاملاتی خود را با سکه شاخص این شرکت پرداخت می‌کنند.

اما BNB و صرافی متمرکزی که با آن مرتبط است روی یک بلاک چین مستقل که به سادگی شبکه بایننس اسمارت چین شناخته شده است، اجرا می‌شود. زنجیره هوشمند بایننس (BSC) یک بلاک چین موازی توسط بایننس است. نکته مهم این است که BSC با قرارداد‌های هوشمند کار می‌کند – به آن اجازه می‌دهد مستقیماً با اتریوم (ETH) رقابت کند.

چرا از بایننس اسمارت چین استفاده کنیم؟

در هسته خود، BSC یک پلتفرم برای توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) است. BSC که در اصل یک فورک اتریوم بود، تمام عملکرد‌های بلاک چین اصلی خود را ارائه می‌کند، اما امکان تراکنش‌های سریع‌تر و شاید مهم‌تر از همه – هزینه‌های گاز ارزان‌تر را فراهم می‌کند. در حالی که به طور مشابه از قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌شود، تراکنش‌ها در BSC سریع‌تر و ارزان‌تر از تراکنش‌های موجود در بلاک چین اتریوم هستند. و صرفه‌جویی در پول در معاملات احتمالاً بهترین دلیل برای تغییر است.

برنامه‌ های غیرمتمرکز در بایننس اسمارت چین

صرافی غیرمتمرکز (DEX) Pancake Swap ( CAKE) سهم عمده معامله گران را به BSC کشیده است. ارزش این DEX محبوب و توکن مرتبط با آن اکنون بیش از ۵ میلیارد دلار است. یک جایگزین BSC برای Uniswap (UNI)، CAKE به پیشرفت خود در برابر رقیب بزرگتر مبتنی بر ETH خود ادامه می‌دهد.
توکن‌های DeFi مانند Alpaca Finance (ALPACA) نیز در میان انبوه آلت‌ کوین‌ های BSC که برای جلب توجه شما رقابت می‌کنند، برجسته هستند.
همانطور که DApps به توسعه روی پلتفرم ادامه می‌دهد، پیشنهادات در BSC مطمئناً رشد خواهند کرد و تقاضای بازار در حال رشد را برآورده می‌کنند.

زنجیره بایننس اسمارت چین در مقابل اتریوم

اگرچه به اندازه انتخاب DApp اتریوم متنوع نیست، BSC هنوز پتانسیل باورنکردنی دارد. PancakeSwap به تنهایی نشان داده است که BSC DApps می‌تواند سهم بازار را از رقبای ERC-۲۰ خود بگیرد. اما این پلتفرم بدون اشکال نیست. BSC یک بلاک چین بسیار متمرکزتر از اتریوم است. علیرغم اینکه BSC از اکوسیستم DeFi دفاع کرده است، کارمزد‌های ارزان‌تر و تراکنش‌های سریع‌تر زنجیره در نهایت قربانی تمرکززدایی شد. تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری که سه‌گانه بلاک چین نامیده می‌شود، به‌طور پیچیده‌ای به هم مرتبط هستند.

زنجیره بایننس اسمارت چین در مقابل اتریوم

آشنایی با صرافی بایننس اسمارت چین

صرافی شبکه بایننس اسمارت چین که عمدتاً برای تجارت کریپتو به کریپتو شناخته می‌شود – تجارت بین دو جفت ارز دیجیتال – در میان کمترین کارمزد تراکنش‌ها برای صرافی‌های ارز دیجیتال است. نقدینگی بالایی دارد و به کاربرانی که با توکن‌های ارز دیجیتال BNB پرداخت می‌کنند، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهد.

نام بایننس ترکیبی از دو کلمه بیت کوین و فاینانس است. ادعا می‌کند استاندارد‌های بالایی از ایمنی و امنیت، با معماری چند لایه و چند خوشه‌ای، توان پردازش بالا و ظرفیت پردازش حدود ۱. ۴ میلیون سفارش در ثانیه را دارد. از تجارت بیش از ۵۰۰ سکه، از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و توکن‌های BNB بومی خود پشتیبانی می‌کند.
بایننس برای مشتریان ایالات متحده محدود است و نام‌های کمتری برای تجارت در دسترس است. علاوه بر این، از سال ۲۰۲۱، ۲۲ ایالت متحده، از جمله نیویورک، هنوز توسط Binance US پشتیبانی نمی‌شوند.

معامله در بایننس

مانند سایر صرافی‌های رمزنگاری، بایننس خدماتی را در زمینه تجارت، فهرست‌بندی، جمع‌آوری سرمایه و حذف یا برداشت ارز‌های دیجیتال ارائه می‌کند. علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال که مایل به راه‌اندازی توکن‌های خود هستند، می‌توانند از بایننس برای جمع‌آوری سرمایه از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) استفاده کنند. بایننس توسط تعداد زیادی از معامله گران و شرکت‌کنندگان برای مبادله و سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال مختلف استفاده می‌شود.
برای شروع معامله، کاربران باید الزامات KYC لازم را تکمیل کنند. پس از ایجاد موفقیت‌آمیز حساب تجاری، کاربران می‌توانند وجوه ارز دیجیتال را به آدرس کیف پول عمومی خود که توسط Binance ارائه شده است، اضافه کنند تا تجارت را شروع کنند.

صرافی شبکه بایننس اسمارت چین از سه نوع سفارش تجاری پشتیبانی می‌کند: سفارشات محدود، بازار و حد مجاز. سفارشات محدود فقط با قیمت محدود تعیین شده توسط معامله‌گر انجام می‌شود. سفارشات بازار بلافاصله با بهترین قیمت موجود در بازار اجرا می‌شوند. سفارشات حد مجاز فقط زمانی به سفارشات معتبر تبدیل می‌شوند که قیمت به سطح مشخصی برسد.

بایننس پنج نوع سفارش اضافی برای مشتقات رمزنگاری، به ویژه قرارداد‌های آتی ارائه می‌دهد. این سفارشات تجاری عبارتند از:

  • سفارش محدود
  • سفارش بازار
  • توقف سفارش محدود
  • توقف سفارش بازار
  • دستور توقف دنباله دار
  • فقط ارسال سفارش

معامله در بایننس

سفارش TP/SL را محدود کنید

هیچ کارمزدی برای سپرده‌گذاری ارز دیجیتال یا صندوق دریافت نمی‌شود. با این حال، برداشتها با کارمزد تراکنش همراه هستند که بسته به ارز دیجیتال و مقدار آن متفاوت است.
از سال ۲۰۲۱، بایننس تنها اجازه سپرده دلاری توسط کاربران جهانی از طریق سوئیفت را می‌دهد. با این حال، به شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً تعداد معینی از ارز‌های دیجیتال را با کارت اعتباری یا نقدی خریداری کنید. سپرده‌گذاری با استفاده از ۱۲ ارز فیات دیگر، از جمله یورو، مجاز است.

سایر خدمات بایننس

بایننس علاوه بر خدمات ویژه مبادله، ابزار‌ها، پلتفرم‌ها و خدمات دیگری را نیز ارائه می‌دهد. برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

ارز بایننس پلتفرمی برای شرط‌بندی یا کسب سود از طریق سپرده‌گذاری استیبل کوین در صرافی است. بسته به سکه و دوره تصدی، صرافی گزینه‌های متعدد و نرخ‌های بهره برای این سکه‌ها را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. بایننس ویزا یک کارت اعتباری است که به کاربران امکان می‌دهد ارز دیجیتال خود را به جریان فیات تبدیل کرده و آن را برای محصولات و خدمات خرج کنند. در حالی که تبدیل متحمل هزینه‌های اداری نمی‌شود، هزینه‌های شخص ثالث در قالب کارمزد شبکه پرداخت اعمال می‌شود. استخر هوشمند Binance به استخراج‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا برای بهینه‌سازی و افزایش درآمد خود، بین ارز‌های دیجیتال مختلف برای استخراج سوئیچ کنند. بایننس یک انکوباتور فناوری بلاک چین به نام آزمایشگاه بایننس دارد که بر پرورش پروژه های‌امیدوارکننده مرحله قبل از ICO تمرکز دارد. با فراهم کردن بودجه لازم برای توسعه، منابع مشاوره، و یک سکوی راه‌اندازی برای هر گونه تمرین‌های فهرست‌بندی و جمع‌آوری سرمایه، به تیم‌های پروژه ارز‌های دیجیتال شایسته کمک می‌کند.

بایننس همچنین سایتی به نام LaunchPad را برای میزبانی پروژه‌های جدید و نوظهور بلاک چین و رابط‌های API ارائه می‌دهد.

سکه بایننس (BNB)

بایننس کوین (BNB) توکن داخلی پلتفرم است. برای تسهیل تجارت کریپتو در صرافی Binance استفاده می‌شود. این سکه طی یک عرضه اولیه سکه (ICO) در جولای ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. بایننس ۲۰ میلیون توکن BNB را به سرمایه‌گذاران، ۸۰ میلیون توکن به تیم مؤسس و ۱۰۰ میلیون توکن باقیمانده را به شرکت‌کنندگان مختلف از طریق فرآیند ICO ارائه کرد.

تقریباً نیمی از سرمایه جمع‌آوری‌شده در طول فرآیند ICO برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شد، در حالی که حدود یک سوم برای ساخت پلتفرم بایننس و انجام ارتقاء‌های لازم در اکوسیستم بایننس استفاده شد. بایننس کوین بر روی بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC ۲۰ اجرا می‌شود و سقفی معادل ۲۰۰ میلیون توکن BNB دارد. این سومین توکن مبتنی بر بلاک چین با ارزش بازار است که تقریباً ۳. ۶ میلیارد دلار است.

سخن آخر

شبکه بایننس اسمارت چین پتانسیل پذیرفته شدن توسط پروژه‌های بلاک چینی و دیفای در سرتاسر جهان را دارد. رمز ارز اصلی این شبکه بلاک چین بایننس کوین با نماد BNB تعریف شده است. شبکه BSC شباهت بسیاری به شبکه اتریوم دارد اما در مقایسه با اتریوم، غیرمتمرکز به شمار نمی‌رود.

منابع: 

  • benzinga
  • investopedia
ممکن است شما دوست داشته باشید