صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

توکن نیمه مثلی چیست؟

در فضای در حال توسعه فناوری بلاک چین، آخرین پیشرفت، یک توکن نیمه مثلثی (SFT) است. SFT‌ها که به عنوان توسعه‌ای بر پایه توکن‌های غیرقابل تعویض وارد می‌شوند، امکان مبادله را مانند یک توکن قابل تعویض می‌دهند، اما پس از بازخرید یا معامله، غیرقابل تعویض می‌شود.

توکن نیمه مثلی چیست؟

توکن‌های نیمه تعویض‌پذیر یا مثلی (SFT) را می‌توان به دو صورت تعویض‌پذیر و غیرقابل تعویض معامله کرد. این می‌تواند یک ارزش قابل تعویض داشته باشد که می‌تواند با SFT دیگری با همان ارزش معامله شود. پس از معامله یا بازخرید توکن، توکن ارزش خود را از دست می‌دهد و غیر قابل تعویض می‌شود. این را می‌توان با مثال زدن بلیط کنسرت توضیح داد. دو بلیط با قیمت یکسان، تاریخ کنسرت، صندلی و غیره قابل تعویض هستند، اما پس از تعویض، بلیط‌ها به یک کلکسیون و در نتیجه NFT تبدیل می‌شوند. این انتقال از قابل تعویض به غیر قابل تعویض به نام آن کمک می‌کند.

عامل متمایز‌کننده‌ای که این نوع خاص از توکن‌ها را \”نیمه مثلی\” می‌کند این است که پس از بازخرید آن‌ها، توکن‌های قابل تعویض ارزش اسمی خود را از دست می‌دهند. این از دست دادن ارزش مبادله‌ای، توکن‌های منقضی شده را غیر قابل تعویض می‌کند.

توکن نیمه مثلثی

توکن‌ های تعویض‌ پذیر

بیایید با تعریف توکن‌های قابل تعویض شروع کنیم. این‌ها توکن‌هایی هستند که می‌توانند با توکن‌های دیگر مبادله شوند بدون اینکه ارزش هر کدام از آن‌ها کاهش یابد. اکثر ارز‌های رمزپایه مانند بیت کوین که به طور مرتب معامله می‌شوند، قابل تعویض هستند. این بدان معنی است که می‌توان آن را با توکن‌های دیگر با همان ارزش معامله کرد. ارز فیات نمونه دیگری از دارایی قابل تعویض است. آن‌ها را می‌توان به همان نوع بدون ضرر یا تغییر در ارزش معامله کرد.

توکن‌ های غیر قابل تعویض

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT توکن‌هایی هستند که مالکیت دیجیتال را نشان می‌دهند. این بدان معنی است که توکن یک مجموعه نادر یا یک قطعه منحصر به فرد مانند یک اثر هنری را نشان می‌دهد. بنابراین، توکن‌ها را نمی‌توان با دیگری مبادله کرد زیرا عوامل زیادی در ارزش آن‌ها نقش دارند. معامله بین توکن‌ها منجر به از دست دادن ارزش می‌شود. مالکیت یک NFT متعلق به یک نفر است و این قابل تأیید است زیرا توکن‌ها در یک بلاک چین عمومی ذخیره می‌شوند.

روش ایجاد SFT را بیاموزید

با استفاده از استاندارد ERC-۱۱۵۵ اتریوم می‌توان یک توکن نیمه مثلی یا SFT‌ها را ساخت. ترکیب ERC۲۰ و ۲۱ چیزی است که یک ۱۱۵۵ را می‌سازد که در هر نمونه یک آیتم منحصر به فرد ایجاد می‌کند. توسعه‌دهندگان بازی بلاک چین – The Sandbox، Horizon Games و Enjin استاندارد SFT را با ترکیبی از استاندارد‌های توکن قابل تعویض و غیرقابل تعویض در سال ۲۰۱۷ ایجاد و توسعه دادند. این امکان ایجاد توکن با یک قرارداد هوشمند واحد را برخلاف NFT‌ها فراهم می‌کند، که در آن هر معامله جدید مستلزم یک قرارداد متفاوت است. ایجاد SFT برای صنعت بازی بهینه است زیرا توکن‌های قابل تعویض برای تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

آیا می‌توانم SFT در زنجیره هوشمند Binance دریافت کنم؟

MocktailSwap Finance اولین کسی است که توکن استاندارد ETH ۱۱۵۵ SFT را در زنجیره هوشمند Binance اجرا می‌کند. توکن نیمه مثلی این ویژگی را به Mocktail می‌آورند، این بدان معناست که برخلاف NFT که فقط یک آدرس می‌تواند یک توکن داشته باشد، این به چندین آدرس اجازه می‌دهد یک توکن یا یک آدرس برای مالکیت چندین نسخه از یک توکن داشته باشد. همانطور که Mocktail از BSC استفاده می‌کند، سرعت تراکنش بالاتر و هزینه تراکنش کمتری را فراهم می‌کند.

NFT

چرا خدمات توسعه SFT در بازار بسیار مهم است؟

دارایی‌های غیرقابل تعویض یا NFT‌ها روشی را که مالکیت دارایی‌ها در دنیای دیجیتال انجام می‌شود متحول کرده است. به دلیل معرفی NFT‌ها است که می‌توان مالکیت یک دارایی را به روشی غیرقابل تغییر، ایمن و شفاف نشان داد. با این حال، روند تغییر کل مجموعه NFT‌ها کند و بی‌اثر است. بنابراین، توسعه استاندارد چند توکن – SFT محبوبیت زیادی پیدا می‌کند زیرا انتقال توکن دسته‌ای را با توجه به این واقعیت که از NFT‌ها و توکن‌های قابل تعویض پشتیبانی می‌کند بسیار آسان‌تر می‌کند. اگرچه توکن نیمه مثلی مدتی طول می‌کشد تا فضا‌های خالی NFT‌ها را پر کنند، اما مطمئناً این روند به ویژه در صنعت بازی در حال محبوب شدن است. SFT‌ها که ویژگی‌های هم قابل تعویض و هم بعداً یک توکن غیرقابل تعویض را نشان می‌دهند، آن را بسیار متنوع می‌کند. نقدینگی دارایی‌ها با کمک SFT‌ها بهبود می‌یابد. آن‌ها همچنین ماهیت انعطاف‌پذیری دارند و بنابراین خدمات توسعه SFT بسیار مهم می‌شوند.

خدمات توسعه توکن‌های نیمه مثلثی

ما از استاندارد چند توکن ERC-۱۱۵۵ برای انجام توسعه SFT استفاده می‌کنیم. برای آسان‌تر کردن کار‌ها، هر‌شناسه توکن نشان‌دهنده نوع جدیدی از توکن است که می‌تواند به طور کلی با ویژگی‌های مختلف پیکربندی شود. به عنوان مثال، شرکت شما می‌تواند مجموعه‌ای از توکن‌ها را برای مشتریان و دیگری را برای استفاده داخلی در سیستم ایجاد کند

ویژگی‌های مختلفی مانند‌شناسه رمز، تعداد توکن و ابرداده به هر توکن متصل می‌شوند. نهاد‌هایی مانند گیمر‌ها، هنرمندان و برند‌ها می‌توانند چندین قرارداد توکن را از طریق SFT در یک قرارداد «هوشمند» قرار دهند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و در عین حال مدیریت را با پیگیری فقط ۱ منبع به جای بیش از ۱۰ منبع مستقل – که هر کدام دارایی‌ها / توکن‌های مجموعه خود را مدیریت می‌کنند – ساده می‌کند. آن‌ها می‌توانند از SFT‌ها برای حذف پیچیدگی‌ها از اجرای شبکه‌های خصوصی به بهترین شکل استفاده کنند. ما یک روش باز، آسان و مقرون به صرفه را ارائه می‌دهیم. در نتیجه تأثیر ملموسی ایجاد می‌کند و به مشتریان خود کمک می‌کند تا از سرمایه‌گذاری‌های خود سود دریافت کنند.

مزایای توکن‌های SFT

SFT‌ها به دلیل طیف گسترده‌ای از مزایایی که ارائه می‌دهند، بسیار بر NFT‌ها و سایر توکن نیمه مثلی ترجیح داده می‌شوند. مزایای اصلی توکن‌های SFT در زیر آمده است:

ارزش اسمی توکن‌ها حفظ شد: رمز ارز‌های نیمه مثلثی پس از معامله از صاحب اصلی خود به عنوان توکن قابل تعویض باقی می‌مانند و در نتیجه به توکن‌ها نقدینگی و قدرت بیشتری به ارزش دارایی می‌دهند. توکن‌ها ارزش اسمی خود را در انتقال و مبادله حفظ می‌کنند.

تنوع استفاده: SFT‌ها یا توکن‌های نیمه قابل تعویض به تأیید ویژگی‌های مختلف کمک می‌کنند زیرا ماهیت آن‌ها قابل تأیید هستند. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. این برنامه همچنین می‌تواند به عنوان یک بلیط واحد و دارایی غیر قابل تعویض استفاده شود.

استفاده گسترده در صنعت بازی: SFT‌ها با استفاده گسترده در صنعت بازی، روز به روز محبوب‌تر می‌شوند. آن‌ها می‌توانند به عنوان یک نمایش دیجیتالی برای سلاح‌ها یا هر آیتم دیگری که در یک بازی آنلاین ظاهر می‌شوند، استفاده کنند. هنگامی که SFT‌ها از یک بازیکن به بازیکن دیگر معامله می‌شوند، تاریخچه استفاده از آن‌ها و ارزش آن ذخیره می‌شود.

نمایش توکن غیر قابل تعویض: رمزی که می‌تواند هم قابل تعویض و هم غیرقابل تعویض باشد، کلاس جدید ارز‌های دیجیتال است و آن SFT است. این به معامله گران اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را به صورت کسری بخرند یا بفروشند. این مفهوم توسط بازی‌هایی مانند کلش رویال رایج شده است که در آن بازیکنان به جای تنها یک کارت با ارزش کامل، قطعات مختلفی را برای عرشه خود جمع می‌کنند.

در بالای بلاک چین اتریوم ساخته شده است: توکن‌های نیمه قابل تعویض به دلیل وابستگی به زیرساخت‌ها و موارد فعلی می‌توانند بهترین استفاده را داشته باشند.

نقطه فروش منحصر به فرد: این غیرمعمول نیست که نوآوری‌های تجاری ویژگی‌های منحصر به فرد خود را برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار داشته باشند. برخلاف سایر توکن‌ها، توکن‌های رمزنگاری نیمه قابل تعویض با ERC-۷۲۱ مطابقت دارند و این به وضوح به آن‌ها برتری نسبت به رقبایی می‌دهد که از این استاندارد‌ها پیروی نمی‌کنند!

در طبیعت انعطاف‌پذیر است: توکن‌های رمزنگاری نیمه قابل تعویض نسبت به همتایان قابل تعویض خود انعطاف پذیرتر هستند. از این رو، گیمر‌ها و بازیکنان می‌توانند با کمک این توکن‌ها یک تجربه بازی هیجان‌انگیز داشته باشند. استفاده از توکن‌های نیمه قابل تعویض، کار توسعه‌دهندگان را آسان می‌کند زیرا آن‌ها فرآیند توسعه و کدنویسی را با سهولت کامل پیدا می‌کنند. گیمر‌ها همچنین می‌توانند به راحتی خرید‌های درون بازی را انجام دهند.

SFT

توسعه توکن‌ نیمه مثلثی

توکن‌های رمزنگاری نیمه‌قابل تعویض به‌عنوان زیردست‌های دنیای ارز‌های دیجیتال عمل می‌کنند. با توسعه فناوری بلاک چین، اکنون امکان ایجاد توکن‌هایی وجود دارد که نه تنها قابل تعویض یا کمیاب نیستند، بلکه نیمه قابل تعویض هستند. شما می‌توانید هر چیزی را با این دارایی‌های دیجیتال منحصر به فرد نشان دهید. از یک شمشیر اسباب‌بازی یا یک اثر اصلی توسط یک هنرمند مشهور، آن‌ها برای هر پروژه‌ای که نیاز به استفاده از مدل‌ها و بافت‌های سه بعدی دارد، عالی هستند!

در نتیجه

اگرچه توکن نیمه مثلی را می‌توان به‌عنوان underdogs در فضای کریپتو نام برد، اما تمایل دارند شکاف بین توکن‌های رمزنگاری قابل تعویض و غیرقابل تعویض را پر کنند. بسیاری از چشم‌انداز‌های تجاری از توکن نیمه مثلی برای اهداف مختلف استفاده می‌کنند، اما پس از معامله توسط مالک اصلی نمی‌توان آن‌ها را دوباره معامله کرد.

سخن آخر

اگرچه زمان می‌برد تا توکن نیمه مثلی جای کفش‌های NFT‌ها را پر کنند، اما این روند مطمئناً در حال افزایش است، به خصوص در صنعت بازی به دلیل ماهیت همه کاره آن به عنوان ژتون‌های تعویض‌پذیر و سپس غیرقابل تعویض.

منابع: 

  • prestmit
  • prolitus
  • accubits
  • cleartax
ممکن است شما دوست داشته باشید