صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

بیل گیتس در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی کند

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، نظر خود را در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ردیت روز پنجشنبه به اشتراک گذاشت.

گیتس گفت:من مالک هیچ ارز دیجیتالی نیستم. من دوست دارم روی چیزهایی سرمایه گذاری کنم که خروجی ارزشمندی دارند.

 

وی افزود: ارزش شرکت ها بر اساس نحوه تولید محصولات عالی و کاربردی است، اما ارزش کریپتو چیزی است که شخصی تصمیم می گیرد آنرا بفروشد و شخص دیگری آن را می خرد ، بدون اینکه کارکردی برایشان داشته باشد . بنابراین مانند سایر سرمایه گذاری ها نیست.

موضع گیتس در مورد ارزهای دیجیتال منعکس کننده موضع برکشایر هاتاوی وارن بافت (Berkshire Hathaway Warren Buffett) است.

وارن بافت،  بیت‌کوین را اینگونه تعریف کرد که «ارزشی به وجود نمی‌آورد» و اشاره کرد که 25 دلار برای تمام بیت‌کوین جهان پرداخت نمی‌کند.

بنیانگذار مایکروسافت و رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس مدتهاست که از منتقدان بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است.

در فوریه سال گذشته، او گفت که مالک بیت‌کوین نیست، و افزود که «دیدگاهی خنثی» دارد. با این حال، او همچنین گفت که کریپتو یکی از نوآوری‌های فناوری است که جهان بدون آن وضعیت بهتری خواهد داشت. گیتس خاطرنشان کرد: «روشی که امروزه ارز دیجیتال کار می‌کند، امکان انجام برخی فعالیت‌های مجرمانه را فراهم می‌کند. خوب است که از شر آن خلاص شویم.»

گیتس همچنین در فوریه سال گذشته درباره مالکیت بیت‌کوین توسط ایلان ماسک، مدیرعامل‌ تسلا اظهار نظر کرد. او می گوید: «ایلان بسیار پول دارد، بنابراین من نگران این نیستم که بیت کوین او به طور تصادفی بالا یا پایین شود.»

او هشدار داد: «اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید، احتمالاً باید مراقب باشید.»

ممکن است شما دوست داشته باشید