صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای آمریکا اعلام کرد بیت کوین و اتریوم کالا هستند

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) می گوید مطمئن است که بیت‌کوین(BTC) و اتریوم(ETH) کالا هستند. او نحوه همکاری آژانس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تنظیم بخش کریپتو را تشریح کرد و اشاره کرد که در حال حاضر هیچ گونه حمایتی از مشتری در بازار کریپتو وجود ندارد.

روستین بهنام رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده، هفته گذشته در مصاحبه ای با CNBC، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده  و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را مورد بحث قرار داد.

از رئیس خواسته شد تا در مورد لایحه ای در کنگره که کمیسیون بورس و اوراق بهادار را مسئول توکن های امنیتی و کمیسیون معاملات آتی کالاها را مسئول توکن های کالا می کند، اظهار نظر کند.

بهنام توضیح داد: «این یک مسئله قدیمی بین کمیسیون معاملات آتی کالاها و کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. ما از لحاظ تاریخی رابطه خوبی داریم… به نظر من منطقی است که کالاها توسط کمیسیون معاملات آتی کالا و اوراق بهادار توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تنظیم شوند.»

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده خاطرنشان کرد که در فضای کریپتو، برخی از کوین ها به عنوان اوراق بهادار و برخی دیگر کالا هستند.

وقتی از بهنام خواسته شد درباره ادعای رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گری جنسلر، مبنی بر اینکه بیشتر توکن‌های دیجیتالی موجود در بازار اوراق بهادار هستند توضیح دهد، تاکید کرد که بزرگترین ارزهای دیجیتال کالا هستند. وی تاکید کرد:

خوب، می توانم با اطمینان بگویم که بیت کوین و اتریوم یک کالا هستند.

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده با اعتراف به اینکه ممکن است تعداد زیادی کوین امنیتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: «به نظر من منطقی است که هر آژانسی به ترتیب صلاحیت کالاها و اوراق بهادار را داشته باشد.»

بهنام در مورد حجم فروش رمزارزها در هفته گذشته در بازار کریپتو گفت:

بسیاری از مردم  صدمه دیدند. ارزش زیادی در بازار از بین رفت و واقعاً در حال حاضر هیچ حمایتی از مشتری وجود ندارد.

او نتیجه گرفت که هم  کمیسیون معاملات آتی کالاها و هم  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌خواهند بخش کریپتو را تنظیم کنند و از مشتریان و ثبات مالی حمایت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید