صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

BTC/USD : بازار رمز ارزها تحت فشار بیشتر خواهدبود

در این هفته معاملات بیت کوین از هفته پیش هم پائین تر آمد و همچنان در انتظار نشانه ای برای حرکات بعدی بازار ، به سر می برد.

نرخ تورم سالانه در آمریکا به طور غیرمنتظره ای در ماه می سال 2022 به 8.6 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان از دسامبر 1981 تا کنون است. پیشتر فدرال رزرو نرخ تورم را 8.3 پیشبینی کرده بود ولی بیشتر از آن اتفاق افتاده و این موضوع باعث افزایش سخت گیری فدرال رزرو در جلسه بعدی خواهد شد.

با توجه به همبستگی بالای بازار سهام با بیت کوین ، سه شاخص اصلی نزدک ، داوجونز و اس اند پی امروز ریزش های سنگین بیش از 1.3 درصدی را ایجاد کردند که نشان از ادامه جو ریسک گریزی در بازار است.

تحلیلگران هشدار دادند که یک حرکت تهاجمی می تواند اقتصاد ایالات متحده را به سمت رکود سوق دهد , نزدیک بودن معکوس شدن فعلی در منحنی بازدهی ایالات متحده نشان دهنده چنین ریسکی است.

 بازار کریپتو نیز  پس از اینکه برخی از پلتفرم ها و صرافی ها ، برداشت‌ها را «به دلیل شرایط شدید بازار» متوقف کردند تحت فشار بیشتر قرار گرفت ، که باعث ایجاد نگرانی از سرایت آن به دیگر پلتفرم ها شد. با نگاهی به آینده، تحلیلگران در نگرانی‌های مربوط به تورم و افزایش نرخ بهره و همچنین ادامه روند ، نزولی بیشتری را محتمل می دانند.

تحلیل تکنیکال:

در تام فریم هفتگی ، حرکت نزولی که از 27 مارس آغاز شده ، همچنان در حال پیشروی است و هیچ گونه نشانه ای از تکامل در آن مشاهده نمی شود.

در بازه زمانی چهار ساعته ، روندبازار بیت کوین پس از ایجاد سقف جدید در هفته گذشته و با عقب نیشینی به محدوده های قبلی(پولبک) ، ادامه روند اصلاحی نزولی را نمایش داد. و همچنین بر اساس معاملات هفته پیش تاکنون یک الگوی کاهشی تشکیل شده است.که نشان از افزایش فروش دارد. به عقیده برخی تحلیلگران در روزهای آینده و تا اواخر ماه جون ، بیت کوین در محدوه 20200 تا 22500 دلار و در روند رنج قرار خواهد داشت. و پس از آن و در صورت ادامه روند کاهشی اولین حمایت پیش روی بیت کوین ، منطقه 18500 تا 16000 دلار خواهد بود . این یک محدوده بسیار کلیدی است چرا که شکست این محدوده است که فاز ریزش بزرگ بعدی را مشخص می کند.

قیمت BTC در زمان انتشار این مقاله 21250 دلار است.

بیانیه افشای ریسک:

از آنجایی که بازارهای مالی تحت فشار نوسانات بالایی قرار دارند و هر عاملی می تواند در آن نوسان ایجاد کند ، لذا تحلیل های ارائه شده در این سایت ، صرفا جهت اطلاع رسانی از فضای عمومی بازار ارائه می شوند و نظرات تحلیلگران هستند.لذا این مقاله تحلیلی هیچ گونه توصیه و پیشنهادی برای معامله نیست و صرافی کامکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات کاربران ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید