صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

GBPUSD :جبران ضررهای این هفته و بازگشت به سطح 1.23

در روز گذشته پوند با اقبال مواجه شد و با ادامه حمایت بازار که در این هفته تا 1.1940 سقوط کرده بود ، دوباره به 1.2300 بازگشت.

پس از افزایش نرخ بهره ای که بانک انگلستان در این دوره به آن تن داد ، نرخ بهره از %1 به %1.25 رسید. این رشد در موافقت هر 9 عضو تصمیم گیرنده بود که بازار را برای ادامه این افزایش نرخ سوق داد.

کمیته سیاست پولی پیش بینی اوج تورم خود را از 10 درصد به سمت بالا اصلاح کرد. این هشتمین بار در یک سال که مجبور به اصلاح پیش بینی و افزایش آن شده است.

این بدان معناست که بانک هدف 2 درصدی خود را تقریباً شش برابر خواهد کرد. اندرو بیلی، رئیس بانک، در نامه ای به صدراعظم ریشی سوناک برای توضیح اینکه چرا افزایش قیمت ها از هدف پیشی می گیرد، شرکت ها را به دلیل افزایش دستمزدها و قیمت ها و همچنین عوامل جهانی از جمله جنگ در اوکراین مقصر دانست.

با این حال، بانک متهم شده است که پس از سرپیچی از فشارها برای اقدام تهاجمی‌تر در پی بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از سال 1994، تصمیم نرخ بهره را محدود کرده است.

شاخص دلار در امروز تا بدین لحظه پس از تحت فشار قرار گرفتن در دو جلسه قبل، به بالای 104 بازگشت و با توجه به اینکه سرمایه گذاران مسیر محتمل سیاست پولی ایالات متحده را در پس زمینه تورم بالا و چشم انداز رشد چالش برانگیز ارزیابی می کردند، بازدهی خزانه داری را ردیابی کرد.

بازارها همچنین در این هفته سیاست‌های سایر بانک‌های مرکزی بزرگ ارزیابی کردند، بانک ملی سوئیس و بانک انگلستان نرخ‌های معیار خود را افزایش دادند، در حالی که بانک ژاپن سیاست فوق‌العاده آسان خود را بدون تغییر نگه داشت. در حالی که ایالات متحده به دنبال مبارزه با تورم فزاینده است، فدرال رزرو روز چهارشنبه ۷۵ واحد افزایش نرخ پایه را ارائه کرد که بزرگترین افزایش از سال ۱۹۹۴ بود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همچنین گفت که افزایش 50 یا 75 واحدی در نشست بعدی در ماه ژوئیه “به احتمال زیاد” به نظر می رسد، اما انتظار ندارد حرکت هایی در چنین مقیاسی رایج باشد.

برای امروز زمان بندی انتشار داده ها و رخداد های اقتصادی مربوط به این جفت ارز به شرح زیر است:

* در ساعت 13:00 به وقت تهران برگزاری سخنرانی آقای هاو پیل درسمت اقتصاددان ارشد و مدیر اجرایی تحلیل و تحقیقات پولی بانک انگلستان.

* در ساعت 13:00 برگزاری سخنرانی خانم سیلوانا تنریرو در سمت یکی از اعضای کمیته سیاست پولی بانک انگلستان.

* در ساعت 17:15 برگزاری سخنرانی آقای پاول در سمت رئیس فدرال رزرو.

* در ساعت 19:30 انتشار گزارش سیاست پولی فدرال رزرو.

هبستگی:

امروز در بازه زمانی یک ساعته GBPUSD با EURUSD در بالاترین همبستگی مثبت و با USDCHF در بالاترین همبستگی منفی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال:

 با بررسی روند در بازه زمانی یک ساعته ، روز رشد ، روند صعودی را در این تایم فریم تثبیت کرد. مومنتوم تایم فریم روزانه نیز چرخش صعودی خود را نیز تثبیت کرده است. برای امروز محدوده 1.2238 – 1.2223 یک حمایت مهم محسوب می شود که در صورت حفظ و عدم شکست آن ، می توان با ایجاد نشان های صعود ، به ادامه رشد تا محدوده 1.2435 – 1.2451 امیدوار بود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید