صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

GBPUSD ادامه حمایت پوند با افزایش خطر رکود آمریکا

در هفته گذشته، استرلینگ رشد 0.5 درصدی را تجربه کرد. این در حالی بود که دو هفته پیش بازار پس از ریزش سنگین قیمت کلوز را بالای 1.2200 ثبت کرد که این قیمت، به عنوان حمایتی در هفته پیش شناخته شد.

در هفته پیش مهم ترین رویداد برای پوند ، اعلام نرخ تورم انگلستان بود که از %9 به %9.1 رسید. این رشد تورم با توجه به وضعیت نامناسب اشتغال در این کشور ، کار را برای بانک مرکزی این کشور سخت تر می کند.

از طرفی دیگر ، سود دلار بدلیل ترس از ایجاد رکود کاهش می یابد.

در انبوهی از نگرانی‌ها، در مورد رکود احتمالی، شاخص دلار در روز دوشنبه حدود 104 معامله شد و روند کاهشی هفته گذشته خود را حفظ کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته گفت که بانک مرکزی کاملا متعهد است حتی در صورت خطر رکود اقتصادی قیمت ها را تحت کنترل درآورد. او اذعان کرد که رکود اقتصادی “یک احتمال” است، که منعکس کننده نگرانی های بازار است که انقباض پولی و تهاجمی فدرال رزرو ، مانع از رشد آن می شود.

تضعیف داده‌های اقتصادی ایالات متحده نیز بر دلار تأثیر گذاشت، به طوری که نظرسنجی منتشر شده در روز جمعه نشان داد که اعتماد مصرف‌کننده به پایین‌ترین حد خود رسیده است و سرمایه‌گذاران را وادار به کاهش شرط‌بندی برای افزایش بیشتر دلار کرد.

در زمان بندی انتشار این مقاله ، داده های اقتصادی مربوط به GBPUSD به شرح زیر است:

* در ساعت 17:00 به وقت تهران برای ایالات متحده آمریکا:

– شاخص ماهانه سفارش کالاهای بادوام. (انتظار کاهش از %0.5 به %0.1)

– شاخص ماهانه سفارش کالاهای بادوام به غیر از بخش دفاعی. (بدون پیش بینی ، نرخ قبلی %0.3)

– شاخص ماهانه سفارش کالاهای بادوام به استثنای حمل و نقل. (انتظار عدم تغییر در نرخ قبلی %0.4)

– شاخص ماهانه سفارشات کالاهای سرمایه غیر دفاعی به غیر از هواپیما. (بدون پیش بینی ، نرخ قبلی %0.4-)

– شاخص ماهانه خانه های آماده فروش. (انتظار رشد از %3.9- به %2-)

همبستگی:

امروز در بازه زمانی یک ساعته GBPUSD با EURUSD در بالاترین همبستگی مثبت و با USDCAD در بالاترین همبستگی منفی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال:

در تایم فریم چهار ساعته ، در هفته گذشته ، یک روند خنثی شکل گرفت که با تشکیل محدوده های بالایی و پائینی ، تشخص جهت حرکت بعدی روند را آسان کرد.

با شکست سطح بالایی الگو ، ادامه رشد قیمت تا محدوده سقف کانال نزولی بزرگ ، در محدوده قیمتی 1.2413 از احتمال بالایی برخوردار است.

بیانیه افشای ریسک:

از آنجایی که بازارهای مالی تحت فشار نوسانات بالایی قرار دارند و هر عاملی می تواند در آن نوسان ایجاد کند ، لذا تحلیل های ارائه شده در این سایت ، صرفا جهت اطلاع رسانی از فضای عمومی بازار ارائه می شوند و نظرات تحلیلگران هستند.لذا این مقاله تحلیلی هیچ گونه توصیه و پیشنهادی برای معامله نیست و صرافی کامکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات کاربران ندارد.