صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

ETHUSD : افزایش مجدد فشار فروش در بازار اتریوم

قیمت اتریوم پس از تلاش های ناموفق برای عبور از یک سد مقاومتی مهم با شکست مواجه شد. این شکست منجر به معکوس شدن روند اتریوم و بازگشت به سطح پشتیبانی 1050 دلار شده است که اکنون سرنوشت توکن قرارداد هوشمند را تعیین می کند.

قیمت اتریوم پس از راه‌اندازی شبکه آزمایشی Merge سقوط را تجربه کرد.

شبکه‌های آزمایشی Merge در 8 ژوئن راه‌اندازی شد، که یک رویداد خبری مهم و اعلانیه برای فروش بود و باعث شد قیمت اتریوم در ده روز گذشته یک صعود را تجربه کند. از آن زمان، توسعه دهندگان بی وقفه در تلاش هستند تا Merge را به زنجیره بیکن بیاورند.

شبکه های آزمایشی Ropsten و Sepolia از تاریخ 30 ژوئن، Merge شدند. Péter Szilágyi، سرپرست تیم اتریوم، که نسخه 1.19.20 Geth منتشر شده است، که باعث می‌شود «هارد فورک Sepolia برای کاربران ، ساده‌تر شود».

تاریخ نشان میده که این ارتقاءهای بزرگ نوعی رویداد خبرساز در اکوسیستم کریپتو بوده است. برای مثال در راه اندازی هارد فورک Lonon قیمت اتریوم تا 25 درصد افزایش داشت و سپس تا 33 درصد کاهش را تجربه کرد.

اگرچه ادغام های اتریوم بارها به تعویق افتاده است، اما شرایط فعلی بازار نشان می‌دهد که این ادغام کمکی به قیمت اتریوم نخواهد کرد.

فشار فروش و عرضه اتریوم در صرافی ها از آوریل 2022 از 14.86 میلیون به 16.54 میلیون رسیده است. این افزایش 11 درصدی اتریوم که در صرافی‌های متمرکز اجرا می‌شود، به عنوان یک فشار فروش عمل می‌کند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند در طی یک سقوط ناگهانی از فروش دارایی‌های خود وحشت کنند و فشار نزولی بیشتری را افزایش دهند. از این رو، سرمایه گذاران باید مراقب معاملات اهرمی باشند و یا تلاش برای خرید را متوقف کنند.

دلیل دیگری که بر وضعیت منفی قیمت اتریوم اثر گزار است، شاخص تغییر موقعیت خالص مبادله است که نشان می دهد 1.24 میلیون اتریوم به صرافی ها منتقل شده است. یعنی فعالان بازار از دارایی های خود به عنوان وثیقه برای استقراض خود استفاده می کنند یا ممکن است امیدوار به فروش باشند.

در هر صورت، افزایش ناگهانی فشار فروش می‌تواند به زودی برای قیمت اتریوم بسیار ضربه زننده شود.

تحلیل تکنیکال:

در تایم فریم چهار ساعته ، محدوده حمایت مهم 1050 دلار در حال از دست رفتن است که با توجه به جریان غالب روند نزولی ، می توان به ادامه افزایش تحرک خرس ها نظر داشت.

با توجه به قوی شدن دوباره دلار و رویکرد دوباره ریسک گریزی در بین سرمایه گذاران ، با در نظر گرفتن نشانه های تکنیکال ، همچنان ادامه روند نزولی را باید در نظر گرفت.

تشکیل الگوی کنج و شکست حمایت مهم ، نشان از غلبه دوباره خرس ها در بازار دارد.

در این مسیر محدوده های 900 دلار و 808 دلار را می توان به عنوان اهداف بعدی در نظر گرفت.

بیانیه افشای ریسک:

از آنجایی که بازارهای مالی تحت فشار نوسانات بالایی قرار دارند و هر عاملی می تواند در آن نوسان ایجاد کند ، لذا در نظر داشته باشید که تحلیل های ارائه شده در این سایت ، صرفا جهت اطلاع رسانی از فضای عمومی بازار ارائه می شود و نظرات تحلیلگران هستند.و این مقاله تحلیلی هیچ گونه توصیه و پیشنهادی برای معامله نیست و صرافی کامکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات کاربران ندارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید