صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

هارمونی (ONE) چیست؟

هارمونی یک بلاک چین لایه 1 است که از تقسیم بندی و اثبات سهام POS برای دستیابی به مقیاس پذیری، امنیت و عدم تمرکز استفاده می کند. این شبکه در سال 2019 راه اندازی شد و دارای پل های زنجیره ای چهار قطعه ای است که میتواند تراکنش ها را به صورت موازی پردازش کند. در فناوری اثبات سهام، بار شبکه بین اعتبارسنج ها و کاربران به اشتراک گذاشته میشود.

توکن بومی هارمونی ONE است که برای کارمزد تراکنش ها ، و سهام حاکمیت استفاده می شود. می توانید ONE را در صرافی کامکس با واحد پول تومان خریداری کنید و یا آن را با ارز دیجیتال دیگری معامله کنید. پس از خرید، می توانید ONE را در کیف پول های سازگار با EVM مانند MetaMask ذخیره کنید.

مقدمه

اگر به دنبال فرصت های جدید یا موارد استفاده از ارزهای دیجیتال هستید، جستجو در پروژه های مختلف آلتکوین می تواند ایده خوبی باشد. شاید قبلاً متوجه شبکه هارمونی شدید و یا در شبکه های اجتماعی درباره آن شنیده باشید. در این مقاله توضیحاتی را برای درک بیشتر از پروژه هارمونی و پیشینۀ آن و برخی از راه‌های مشارکت در آن را توضیح خواهیم داد.

بلاک چین هارمونی چیست؟

هارمونی یک بلاکچین موثر اثبات سهام (EPoS) است که ایده آن در سال 2018 توسط استفان تسه ایجاد شد و سپس در سال 2019 شبکه اصلی آن راه اندازی و تأسیس شد. مانند اکثر شبکه های پسا اتریوم، این شبکه نیز ادعا می کند که مزیت سه گانه بلاکچین را پوشش میدهد یعنی تمرکز زدایی ، مقیاس پذیری و امنیت را مرتفع می کند. 

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی پلتفرم هارمونی، مدل تامین مالی متقابل آن است. و خصوصیات مهم بلاکچین را به طور چشمگیری افزایش یافته داده است.  بلاک چین سرویس های ارتباط بین شبکه های BNB Smart Chain (BNB)، اتریوم (ETH)، بیت کوین (BTC) و سایر شبکه ها را ارائه می دهد.و هارمونی IEO 2019 خود را در بستر شبکه بایننس لانچ پد استوار کرد . هارمونی ، اهدافش را بر توسعه فناوری Web3 و همچنین توسعه سازمان های غیرمتمرکز (DAO) بیان کرده است.

شاردینگ در هارمونی چگونه کار می کند؟

یکی از کلیدهای هارمونی برای تامین امنیت، مقیاس‌پذیری و غیرمتمرکز کردن و اشتراک‌گذاری است. اشتراک گذاری هارمونی شبکه را به چهار بخش تقسیم می کند که به صورت موازی کار می کنند. کاربران می توانند قطعه ای را انتخاب کنند که حجم کاری شبکه را بهتر توزیع کند. و عملیات اعتبار سنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلوک  و سهام‌بندی همه به‌طور جداگانه روی هر قطعه و جداگانه انجام می‌شود. خرد کردن عملیات برای هارمونی مفید است زیرا:

1. برای انجام اعتبارسنجی و تایید تراکنشها ، دیگر نیازی به نگهداری یک کپی کامل از کل تاریخچه تراکنش های بلاکچین نیستبه عبارت دیگر نیازی به بارگزاری گره کامل از بلاکچین وجود ندارد.

2. عملیا اعتبار سنجی (تایید تراکنش ها) به طور تصادفی به قطعات اختصاص داده می شود و از حملات مخرب جلوگیری می شود. سپس تراکنش ها پس از هر دوره، اعتبار سنجی ها به یک قطعه جدید منتقل می شوند.هارمونی در حال حاضر دارای محدودیت 250 اسلات در هر قطعه است که به عنوان کلیدهای BLS شناخته می شود. در صورت نیاز، تعداد خرده‌ها و اعتبار‌دهنده‌ها می‌تواند برای پاسخگویی به تقاضای شبکه در آینده افزایش یابد. 

زمان تراکنش تقریباً دو ثانیه خواهد بود. در حال حاضر بیشتر فعالیت ها در Beacon Chain انجام می شود. اجرای کامل cross-shard هنوز به طور کامل توسعه نیافته است اما در نقشه راه است. در آینده، ارتباطات cross-shard به 

قراردادهای هوشمند اجازه می دهد تا با انتقال مستقیم پیام ها بین گره ها، در سراسر قطعات عمل کنند.

اثبات سهام چگونه کار می کند؟

اثبات موثر سهام (EPoS) مشابه مدل استاندارد است و در اصل نماینده اثبات سهام (PoS) است. اعتبار سنجی ها ، توکن بومی هارمونی ONE را برای اجرای یک گره و پردازش تراکنش ها به اشتراک می گذارند. و توکن ONE خود را در ازای درصدی از پاداش‌های بلوک و کارمزد تراکنش‌ها ،مبادله میکنند . پس از انتخاب و تخصیص یک قطعه، اعتباردهنده بلوک‌هایی را ایجاد می‌کند و پاداش‌های خود را با نمایندگان به اشتراک می‌گذارد.

توزیع پاداش EPoS موضوعی است که آن را متفاوت می کند. اکثر سیستم‌های PoS پاداش‌ها و قدرت هش خود را در پشت تعداد کمی از اعتبارسنج ها تجمیع می‌کنند. هرچه بیشتر تلاش کنند درآمد بیشتری کسب می کنند. در مقابل، EPoS پاداش‌ها را کاهش می‌دهد و اعتبارسنجی‌هایی را که بیش از حد در یک گره سهم می‌گیرند جریمه می‌کند. گره‌هایی با سهام کوچک‌تر در واقع پاداش‌های مطلوب‌تری نسبت به اندازه‌شان دریافت می‌کنند و اعتبارسنجی‌های بزرگ را تشویق به تمرکززدایی می‌کنند.

هزینه های گس پایینی را نیز ارائه می دهد . این باعث می شود که جایگزینی جذاب برای هزینه های بالای گس اتریوم باشد همچنین مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین با اثبات کار (PoW) را ندارد.

ONE چیست؟

توکن بومی ONE پروتکل هارمونی برای موارد زیر استفاده می شود:

1. پرداخت هزینه تراکنش های شبکه.

2. شرط بندی به عنوان نماینده یا تایید کننده در ازای پاداش های بلوک.

3. مشارکت در توسعه برنامه حاکمیتی هارمونی که بصورت متن باز است.

هارمونی سالانه 441 میلیون ONE پاداش ثابتی را برای اعتبار سنجی ها ارائه می کند.

از کجا می توانم ONE بخرم؟

ONE را می توان از اغلب صرافی ها بر مبتای پول فیات خریداری کرد.و یا می توان با سایر رمزها مبادله کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید