صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

BUSD چیست؟

BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه فیات است که به دلار آمریکا متصل است. به ازای هر واحد BUSD، یک دلار آمریکا ذخیره می‌شود. به عبارت دیگر، عرضه BUSD با نسبت 1:1 به دلار آمریکا مرتبط است. دارندگان BUSD می توانند توکن های خود را با فیات تعویض کنند و بالعکس. Paxos، صادرکننده توکن، گواهی‌های ماهانه ذخایر BUSD را منتشر می‌کند.

به عنوان یک استیبل کوین، BUSD برای حفظ ارزش بازار پایدار طراحی شده است. این به سرمایه گذاران و معامله گران این فرصت رامی دهد تا برای انجام معاملات ، از یک دارایی با نوسان بسیار کم استفاده کنند .

مقدمه

اگر در صرافی بایننس ، معاملات کریپتو انجام داده باشید پس با BUSD مواجه شده اید. این توکن در بین جفت های معاملاتی که بایننس در صرافی خود ارائه می دهد رایج است. به طور خلاصه، BUSD به عنوان یک نسخه دیجیتالی دلار آمریکا عمل می کند و به ارزش آن متصل است.

برای تازه واردها، همیشه مشخص نیست که چرا معامله گران و سرمایه گذاران BUSD را نگه می دارند. با این حال، نقش BUSD و سایر استیبل کوین‌ها، بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو است. در ادامه آن را توضیخ خواهیم داد .

 

BUSD دقیقا چیست؟

BUSD یک استیبل کوین است که توسط Paxos و Binance تأسیس شده است 

Paxos از فناوری بلاک چین برای ارائه محصول استیبل کوین خود به عنوان خدمات به شرکت های خارجی استفاده می کند. در گذشته، آنها همچنین یک استیبل کوین با پشتوانه طلا به نام PAX Gold (PAXG) ایجاد کردند. وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک توکن های BUSD و PAXG را تنظیم و نظارت می کند.در دیدگاه فنی، BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه فیات است.

که پیوند با دلار آمریکا را حفظ می کند. مقداری از دلار آمریکا که برابر با کل عرضه BUSD است توسط Paxos نگهداری می‌شود و به عنوان ذخایر آن در بانک‌های ایالات متحده تحت بیمه FDIC یا با حمایت خزانه‌داری ایالات متحده عمل می‌کند. هنگامی که قیمت دلار آمریکا افزایش یا کاهش می یابد، قیمت BUSD نیز در مقادیر متناسب با دلار تغییر میکند. این رایج ترین و سنتی ترین مدل استیبل کوین است.

ویژگی های BUSD

BUSD سه ویژگی کلیدی برای تراکنش ها ارائه می دهد: دسترسی، انعطاف پذیری و سرعت. این توکن به راحتی از طریق Paxos یا Binance قابل دسترسی است. می‌توانید آن‌ها را از طریق سرویس‌های صرافی بایننس یا درگاه فیات خریداری کنید، یا مبلغی را به دلار آمریکا به Paxos ارسال کنید تا توکن‌های جدید BUSD را برای شما صادر کند.BUSD همچنین با ارائه انعطاف‌پذیری به کاربران رمزارز اجازه می‌دهد تا به سرعت دارایی‌های خود را به یک دارایی پایدار تبدیل کنند، بدون اینکه از بلاکچین خارج شوند.

 در نهایت، با استفاده از BUSD، کاربر می تواند به سرعت پول را با کارمزد مناسب در سراسر جهان ارسال کند.Paxos BUSD را در بلاک چین اتریوم صادر می کند. علاوه بر این، بایننس توکن BUSD را در زنجیره BNB ارائه می دهد. بایننس BUSD (BEP-20) را با نگه داشتن BUSD در یک آدرس بلاک چین اتریوم و برش توکن های BUSD peg ایجاد می کند که هر کدام مربوط به یک توکن BUSD است که توسط بایننس ذخیره شده است. دارندگان BUSD (ERC-20) و BUSD (BEP-20) می توانند بسته به نیاز خود توکن های خود را بین بلاک چین ها مبادله کنند. این را می توان در صرافی Binance (هنگام برداشت) یا از طریق Binance Bridge انجام داد.

BUSD چگونه کار می کند؟

مکانیسم BUSD در مقایسه با سایر انواع استیبل کوین ها نسبتا ساده است. هر BUSD با 1 دلار از ذخایر قابل تعویض است. با ارسال BUSD شما به Paxos، آنها توکن های شما را می سوزانند و ارز فیات را در اختیار شما قرار می دهند. این مکانیسم عرضه و ذخیره سازی را به نسبت 1:1 ثابت نگه می دارد.هر زمان که قیمت BUSD شروع به حرکت کمتر از 1 دلار در هر BUSD کند، 

معامله گران آربیتراژ BUSD را در مقادیر زیادی خریداری می کنند. حتی قیمت 0.98 دلار می تواند فرصتی برای کسب سود برای آنها فراهم کند. پس از خرید مقادیر زیادی BUSD، آربیتراژها می توانند توکن های BUSD را از طریق پلت فرم Paxos به فیات تبدیل کنند. افزایش تقاضا برای BUSD طبیعتاً قیمت توکن را تا 1 دلار افزایش می دهد و میخ 1:1 را بازیابی می کند.

BUSD چگونه تنظیم می شود؟

رگولاتورهای ایالت نیویورک تدابیر خاصی را در مورد Paxos، Binance و نحوه عملکرد استیبل کوین اعمال کرده اند. همراه با اطمینان از اینکه توکن کاملاً وثیقه است، Paxos باید ایجاد و سوزاندن توکن‌های BUSD را با دقت کنترل کند. Paxos همچنین حق مسدود کردن حساب ها و حذف وجوه در صورت نیاز به دلیل فعالیت غیرقانونی را دارد. این اصول همگی به منشور اعتماد و قوانین بانکی نیویورک درباره به استیبل کوین هستند.

در قراردادهای هوشمند توکن، یک تابع جدید تعبیه شده است که منعکس کننده مقررات استیبل کوین است: SetLawEnforcementRole. این کد کوچک به Paxos اجازه می‌دهد تا از قدرت‌هایی که قبلاً ذکر شد در رعایت مقررات NYDFS استفاده کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، این ویژگی ها برای BUSD صادر شده توسط Paxos در اتریوم اعمال می شود. Binance-Peg BUSD، صادر شده توسط Binance در زنجیره BNB (زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس سابق)، طبق رویه‌های مختلف عمل می‌کند و توسط Paxos صادر نمی‌شود.

چرا مردم از BUSD استفاده می کنند؟

بر اساس ویژگی هایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم، BUSD و Binance-peg BUSD موارد استفاده چندگانه برای سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال دارند.

از نوسانات قیمت در بازارهای کریپتو خودداری کنید

اکوسیستم کریپتو می تواند بسیار بی ثبات باشد. مانند بازارهای مالی سنتی، تقاضا برای دارایی های پایدار در کریپتو نیز وجود دارد، به خصوص زمانی که بازار بیش از حد نوسان می شود. با تبدیل دارایی‌ها به فیات یا اوراق بهادار، سرمایه‌گذاران سنتی می‌توانند دوره‌های پرنوسان را پشت سر بگذارند. BUSD فرصت یکسانی را به سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

بدون نیاز به تبدیل به فیات، سود را ذخیره کنید

هنگامی که شخصی می خواهد از یک سرمایه گذاری خارج شود و سود خود را ذخیره کند، BUSD روشی بسیار نقدشونده برای انجام این کار ارائه می کند. برای انتقال وجوه فیات به حساب بانکی خود از صرافی نیازی نیست منتظر بمانید. اگر تصمیم دارید به موقعیت جدیدی وارد شوید یا دارایی دیگری بخرید، همچنین لازم نیست منتظر بمانید تا حساب خود را با وجوه فیات جدید شارژ کنید.

آربیتراژ

هر دو BUSD و Binance-Peg BUSD استیبل کوین های بسیار محبوبی در شبکه های مربوطه خود هستند. این  استخرهای نقدینگی ممکن است فرصت‌های آربیتراژی را زمانی که قیمت‌ها بین AMM‌های مختلف متفاوت است، فراهم کنند. نگه داشتن BUSD و Binance-Peg BUSD به آربیتراژها اجازه می دهد تا به سرعت بین مبادلات حرکت کنند و از BUSD و Binance-Peg BUSD در پلتفرم های مختلف استفاده کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، ممکن است از طریق خرید BUSD و نقد کردن آن برای فیات، فرصت های آربیتراژ نیز وجود داشته باشد.

BUSD چه تفاوتی با سایر استیبل کوین ها دارد؟

BUSD به چند دلیل مهم با سایر استیبل کوین های موجود در بازار متفاوت است. اول اینکه BUSD از دستۀ استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات است. استیبل کوین هایی با پشتوانه رمزنگاری نیز وجود دارند که از دارایی های رمزنگاری برای ذخایر خود استفاده می کنند، مانند DAI .همچنین استیبل کوین های الگوریتمی بدون هیچ گونه وثیقه ای نیز وجود دارد. این پروژه‌ها تلاش می‌کنند تا عرضه استیبل کوین را با الگوریتم‌هایی برای ایجاد و سوزاندن توکن‌ها کنترل کنند.

اما BUSD چه تفاوتی با سایر استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات دارد؟ یکی از نکات کلیدی این است که Paxos ممیزی های منظم و دقیقی را منتشر می کند که نشان می دهد ذخایر دلار آمریکا با عرضه BUSD 1:1 مطابقت دارد.

از طرف دیگر شرکت حسابداری Withum این ممیزی ها را به عنوان بخشی از الزامات BUSD به عنوان یک ارز دیجیتال تنظیم شده ممیزی و کنترل می کند. هر پروژه ای این کار را انجام نمی دهد و برخی از استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات ممکن است تمام ذخایری را که ادعا می کنند را در اختیار نداشته باشند.به عنوان مثال، پرونده ای که توسط دادستان کل نیویورک مطرح شد نشان داد که ذخایر استیبل کوین تتر (USDT)  100٪ با پشتوانه فیات نیست. این کشف در تضاد مستقیم با اظهارات قبلی تتر بود.

از کجا می توانم BUSD را دریافت کنم؟

روش های مختلفی برای خرید BUSD وجود دارد.یک گزینه خرید BUSD در بازار ثانویه است. بایننس دارای بسیاری از جفت‌های BUSD قابل معامله و همچنین دروازه‌های فیات ساده است. شما می توانید ارز دیجیتال یا سکه فیات دیگری را در صرافی معامله کنید یا از کارت اعتباری برای خرید BUSD استفاده کنید. 

روش دیگر این است که به یک AMM بروید و سکه یا توکن دیگری را با BUSD یا Binance-Peg BUSD در یک استخر نقدینگی مبادله کنید. از طرف دیگر، می توانید به وب سایت Paxos بروید و دلار آمریکا را مستقیماً به BUSD تبدیل کنید. Paxos فیات شما را می گیرد، آن را به ذخایر اضافه می کند و سپس سکه های جدیدی برای شما ضرب می کند.

 

سخن آخــر

BUSD هم به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و هم ابزاری مفید برای معامله گران و سرمایه گذاران عمل میکند. وضعیت تنظیم شده و ذخایر حسابرسی شده آن که در مؤسسات مالی مورد اعتماد نگهداری می شود، درجه بالایی از اطمینان را به سکه می دهد. برای هر کسی که به طور منظم از زنجیره هوشمند بایننس یا زنجیره بایننس استفاده می کند، BUSD یک انتخاب ثابت از استیبل کوین برای استفاده در کنار پروژه های دیگر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید