صرافی آنلاین رمزارز
صرافی کامکس٫ خریدوفروش ارزدیجیتال٫

GBPUSD کاهش خرده‌فروشی در بریتانیا به دلیل تورم

در ژوئن 2022 در بریتانیا، خرده فروشی به نسبت سال گذشته 1.3 % کاهش یافته و برای چهارمین ماه متوالی روند کاهشی خود را ادامه داد و این یعنی افزایش تورم که به مخارج خانوارها ضربه سنگین وارد میکند. 

هلن دیکینسون، مدیر اجرایی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، گفت:

«با افزایش تورم ، حجم فروش نسبت به نرخ تورم کاهش بسیار یافته که از زمان همه‌گیری کووید تا الان مشاهده نشده بود، و خانوارها مخارج خود را دائما کاهش دادند.» و بسیاری از مصرف کنندگان هنگام خرید مواد غذایی و سایر محصولات به مارک های ارزان تر روی آورده اند، در حالی که خرید لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی را به تعویق می اندازند.

نرخ تورم در حال حاضر به بالاترین سطح 40 سال اخیر یعنی 9.1 درصد رسیده و این نشان میدهد که در آینده نزدیک حجم خرده فروشی در سطح جامعه ، کاهش بیشتری تجربه خواهد کرد.

از سویی دیگر شاخص دلار DXY در روز سه شنبه به حدود 108.4 واحد صعود کرد و به بالاترین سطح خود در 20 سال اخیر رسیده است، سرمایه گذاران به دنبال محافظت از دارایی خود در برابر تورم و ریسک های ناشی از رکود در بازار هستند.

انتظار میرود که فدرال رزرو در ادامه سیاست های حمایت از دلار ، به افزایش نرخ های بهره ، همچنان ادامه خواهد داد. زیرا گزارش ها و تحلیل داده های مالی در ایالات متحده نشان میدهد که برنامه های بانک مرکزی آمریکا سخت گیرانه تر از قبل دنبال خواهد شد.


امروز 12 JULY است و به نظر میرسد که تا اواخر این ماه ، نرخ شاخص DXY تا 75 واحد دیگر افزایش داشته باشد و به حدود 109.2 برسد و این فشار بیشتری بر اقتصاد و بازارهای مالی وارد خواهد کرد.


در حال حاضر معامله گران در اکثر بازار ها، چشم انتظار داده های تورمی در این ماه هستند.خصوصا این که چشم ها به نرخ Core CPI دوخته شده است. چونکه کاهشی بودن روند Core CPI نشان میدهدکه فدرال رزرو در کنترل بازار و اجرای وظایفش موفق عمل کرده . و البته کاهشی بودن آن یک نتیجه دیگر دارد ” انتظارات برای افزایش DXY ؛در سطح جامعه کاهش میابد “

تحلیل تکنیکال:GBP/USD

دربررسی تایم فریم یک ساعته در روز گذشته ، سطح حمایت 1.1930 – 1.1915 منقضی شد. همچنان انتظار میرود که شاهد ادامه روند نزولی باشیم و کانال نزولی تا محدوده مظنه 1.1830 قابل رویت است پس انتظار ما محدوده 1.1803 خواهد بود و البته خط حمایتی قابل اعتمادی نیز می باشد.

بیانیه افشای ریسک:

از آنجایی که بازارهای مالی تحت فشار نوسانات بالایی قرار دارند و هر عاملی می تواند در آن نوسان ایجاد کند. در نظر داشته باشید که تحلیل های ارائه شده، صرفا جهت اطلاع رسانی از فضای عمومی بازار ارائه می شود و نظرات تحلیلگران هستند. این مقاله تحلیلی هیچ گونه توصیه و پیشنهادی برای معامله نیست و صرافی کامکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات کاربران ندارد.